Jej piosenki śpiewała kiedyś cała Polska. Dziś interweniował Duda

Jej piosenki śpiewała kiedyś cała Polska. Dziś interweniował Duda Źródło: fot. Youtube

Kiedyś była w Polsce gwiazdą ogromnego formatu. Jej piosenki znali i nucili wszyscy, a dla innych wokalistów, zaszczytem było wystąpienie przy jej boku. Dziś, z uwagi na jej wielką przeszłość, interweniował Andrzej Duda.

Alicja Majewska to gwiazda wielkiego formatu. Do dziś wiele osób zna jej piosenki, a był czas, kiedy znali je absolutnie wszyscy. Teraz nawet prezydent Andrzej Duda postanowił odezwać się do artystki. Powód? Jej 70-te urodziny! Alicja Majewska wykonywała takie hity jak: "Być kobietą", "Jeszcze się tam żagiel bieli" i "Odkryjemy miłość nieznaną". W latach 70-tych zdobyła na festiwalu w Opolu główną nagrodę, śpiewając utwór "Bywają takie dni".

Andrzej Duda napisał do niej osobiście

Andrzej Duda wystosował do jubilatki list z gratulacjami i prywatnymi przemyśleniami na jej temat. Na pewno była wzruszona, czytając, co myśli o niej głowa naszego państwa. Według niego, dzięki piosenkom Alicji Majewskiej m.in. "wszystko w poezję się zmienia, nabiera znaczenia, przywraca apetyt na życie". - Jest pani artystką, którą wyróżnia ujmujący głos i ogromna charyzma. Wokalne umiejętności łączy pani z siłą przekazu oraz szczególną wrażliwością. To wszystko sprawia, że w historii polskiej muzyki rozrywkowej pani droga twórcza stanowi ważny rozdział (...) Trudno wyobrazić sobie polską estradę bez pani piosenek - czasem śpiewanych z nostalgią, kiedy indziej przesyconych humorem lub subtelną ironią, ale zawsze pełnych życiowej mądrości i ciekawych obserwacji - napisał w liście prezydent. Trzeba przyznać, że od razu widać, jak bardzo ją ceni. Dla samej wokalistki taki list od samego prezydenta to musiała być nie lada gratka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Właśnie ujawniono największy i najściślej strzeżony sekret TVN!
  2. Oliwię znają wszyscy, a co z pozostałą dwójką? Jarosław Bieniuk ukrywa synów nie bez powodu
  3. Wstrząsające. Torbicka ujawniła PRAWDZIWE kulisy odejścia z TVP
  4. Wszystkie media poinformowały, że znany dziennikarz nie żyje. Właśnie pojawił się na konferencji!
  5. Anna Mucha pokazuje jędrne piersi w reklamie olejku. Zaprasza, żeby je masować
Źródło: muzyka.interia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News