Andrzej Duda
Fot. YouTube/Prezydent.pl
Wiadomości Pikio - 8 Lipca 2018

Opozycja zwija się ze śmiechu. Ujawniono "miłosny list" Andrzeja Dudy

Andrzej Duda zaskoczył wielu obywateli oficjalnym listem, który zdecydował się wystosować. Prezydent zwrócił się bowiem do słuchaczy Radia Maryja, pisząc głównie o... miłości. Politycy oraz zwolennicy partii opozycyjnych przecierają więc oczy ze zdumienia.

Na Jasną Górę po raz kolejny dotarła pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, na czele której stał oczywiście ojciec Tadeusz Rydzyk. Grupa ta okazała się szczególnie ważna dla prezydenta, gdyż zdecydował się napisać do niej specjalny list z podziękowaniami. - Serdecznie pozdrawiam Rodzinę Radia Maryja i jej przyjaciół, przybyłych na Jasną Górę. Bardzo się cieszę, że w tym szczególnym czasie, kiedy nasz naród świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości, Państwa pielgrzymka odbywa się pod hasłem "Polska Miłością Wskrzeszona" - zaczął swój list prezydent.

Andrzej Duda napisał oficjalny, zaskakujący list

Prezydent w swoim piśmie intensywnie odwoływał się zarówno do 100-lecia odzyskania niepodległości, jak i chrześcijańskiej tradycji polskiego narodu. Często nawiązywał także do hasła, pod jakim pielgrzymi udali się na Jasną Górę. - Przeżywając obecny jubileusz, często wspominamy wielki wysiłek zbrojny i wytrwałą pracę, dzięki którym nasze suwerenne państwo odrodziło się i zostało odbudowane. Wiemy jednak, że wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie głęboko zakorzeniona w sercach Polaków miłość Boga i Ojczyzny. To ona - mocna i wierna, sprawdzona w licznych ciężkich próbach doby zaborów - była nieprzerwanie bijącym źródłem nadziei milionów rodaków na odzyskanie wolności, natchnieniem dla artystów i inspiracją dla mężów stanu. Ta właśnie istotowo chrześcijańska miłość sprawiła, że nasz naród był zdolny pokonać wszelkie przeciwności, po ludzku patrząc często ponad jego siły, wybić się na niepodległość i obronić ją w dramatycznych pierwszych latach II Rzeczypospolitej - napisał kwieciście prezydent.

Patriotyzm, Radio Maryja i... miłość

- Dlatego chcę gorąco podziękować Ojcu Dyrektorowi i całej Rodzinie Radia Maryja za to, że w przesłaniu tegorocznej pielgrzymki tak pięknie ukazują sens historycznego przełomu 1918 roku w perspektywie teologicznej i duchowej. I dziękuję też za to, że poprzez wszystkie wspaniałe inicjatywy, jakie stworzyła Państwa wspólnota - od samego Radia, powstałej w 2003 roku Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika” przez instytucje edukacyjne - Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, która od 2001 roku kształci młode elity, po dzieła dobroczynne i produkcje filmowe – dają Państwo przykład, że ewangeliczna logika miłości wydaje owoce i pomaga skutecznie działać również dziś. To ogromnie ważna nauka dla ludzi naszych czasów, kiedy często wydaje się, że dominującym nurtem w globalnej debacie publicznej pozostaje filozofia liberalna - dodał także Andrzej Duda. - Rodzina Radia Maryja swoimi dokonaniami dowodzi, że miłość, wiara, patriotyzm zawsze potrafią pokonać materializm, obojętność, niechęć. To inne spojrzenie na sprawy Polski i świata współczesnego - akcentowanie spuścizny tradycji chrześcijańskiej i narodowej, ich aktualności i żywotności dla nas, współczesnych, pozostaje ogromną wartością. Widomym znakiem wielkiego chrześcijańskiego dziedzictwa naszej Ojczyzny, na którym chcemy dalej budować przyszłość państwa i narodu polskiego - napisał prezydent.

Opozycja jest zaskoczona

Treść listu zadziwiła szczególnie polityków oraz wyborców opozycji. Nie potrafią oni zrozumieć, dlaczego w czasie, gdy w Brukseli i Strasburgu ważą się losy Polski w Unii Europejskiej, Andrzej Duda zajmuje się pozdrowieniami dla słuchaczy Radia Maryja. Internauci zaznaczają jednocześnie, iż działania prezydenta bez wątpienia nie są w tej kwestii nieprzemyślane i bezcelowe. Równocześnie pojawiają się także głosy ironiczne, które pismo określają "listem miłosnym". Jest w nim bowiem tak wiele superlatywów i odwołań właśnie do miłości, jakby Andrzej Duda chciał wyznać o. Rydzykowi i pielgrzymom z Rodziny Radia Maryja coś więcej niż tylko przekaz o patriotyzmie i chrześcijaństwie.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wasserman tłumaczy jak NIE płacić podatków! Burza
  2. Co się stało pomiędzy Kaczyńską i Kaczyńskim? Marta wbiła mu nóż w najtrudniejszym momencie
  3. Kinga Rusin nie wytrzymała! Wzorowo zmiażdżyła myśliwych w DDTVN
ZAMIANA
andrzej_dudaCzym jeździ Andrzej Duda? Imponujące! Auta światowych przywódcówCzytaj dalej
o_rydzyk8 faktów, których o. Rydzyk nie chciał ujawniać. Pilnie strzeżone sekrety ujrzały światło dzienne, z 7 się nie podniesieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News