Andrzej Duda LINCZOWANY przez prawicę! "Nawet Bronek tak nie robił"

Andrzej Duda LINCZOWANY przez prawicę! "Nawet Bronek tak nie robił" Źródło: fot. youtube.com/prezydent.pl

Andrzej Duda przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych z wizytą dyplomatyczną. Za jego postępowanie za oceanem spadła na niego fala krytyki. Było to niespodziewane, bowiem, krytykują go nawet prawicowi politycy i publicyści.

Andrzej Duda jest nieustannie krytykowany przez opozycję oraz sprzyjające jej siły. Zarówno politycy, jak i dziennikarze oraz publicyści nieprzychylni rządowi krytykują głowę państwa za liczne jego działania. Niespodziewanie został on jednak zaatakowany także po "prawej" stronie barykady politycznej. Za działalność w USA gromy spadły na prezydenta zarówno ze strony części polityków prawicowych - m.in. Stanisława Tyszki z Kukiz'15, jak i ze strony prawicowych publicystów. Niezwykle ostro prezydenta zaatakował Rafał Ziemkiewicz.

Andrzej Duda w ogniu krytyki

Rafał Ziemkiewicz nie jest dziennikarzem, któremu można zarzucić zbyt dużą przychylność wobec władzy. Umie jednak stopniować swoje wypowiedzi w taki sposób, żeby nie martwić się o swoją pozycję w TVP, gdzie współprowadzi program "W tyle wizji". Aż dotąd nie zdarzały się sytuacje, w których w tak ostrych słowach zaatakowałby kogoś z obecnie rządzącego obozu. Bardzo ostro jednak skrytykował działalność Dudy w USA. Prezydent Polski przebywa tam od wtorku, spotyka się z Polonią, ma poprowadzić posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jednak na czwartek rano zaplanowana była wizyta w Jersey City, złożenie kwiatów pod spornym pomnikiem katyńskim i spotkanie z burmistrzem miasta Stevenem Fulopem. - Pojechać do Jersey City po to, żeby spotkać się z gnojkiem, który naubliżał wszystkim Polakom, naubliżał marszałkowi Senatu, trzeciej osobie w Polsce. Zrobił znowu wiele dla kultywowania stereotypu o ciemnych antysemickich, wrednych Polakach. I nie zdobył się nawet na najbardziej zdawkowe przeprosiny. I z tym gnojkiem prezydent Rzeczpospolitej Polskiej się spotyka, jakby w nagrodę za to... Nie wiem, co to jest do diabła za dyplomacja. Nawet Bronek takich rzeczy nie robił. Głupotę o bigosie opowiadał, ale przynajmniej w lepszym towarzystwie - powiedział Rafał Ziemkiewicz w programie "W tyle wizji".

Krytyka nie tylko ze strony publicystów

Rafał Ziemkiewicz wspominał na legendarną wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego na forum amerykańskiej fundacji The German Marshall Fund of the United States. Tam ówczesny prezydent Polski wyjaśniał czym jest bigos i jakie znaczenie ma ta potrawa dla historii polskiego parlamentaryzmu. Porównanie obecnego prezydenta do wielokrotnie kompromitującego się Bronisława Komorowskiego przez prawicowego publicystę z pewnością jest traktowane jako wyjątkowa obelga. Jednak nie tylko Ziemkiewicz ostro skrytykował obecną głowę państwa. Andrzej Duda został też negatywnie oceniony przez wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszkę z ugrupowania Kukiz'15. Tyszka - podobnie jak Ziemkiewicz - uważa, że głowa państwa nie powinna spotykać się z Fulopem po tym wszystkim. - Z całym szacunkiem, ale Prezydent RP nie powinien się spotykać z burmistrzem Fulopem - napisał Tyszka na Twitterze.
WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Zdjęcie nagiego Ziemkiewicza w sieci! Internauci pękają ze śmiechu
  2. Tomasz Komenda nie wytrzymał! Wskazał dziennikarza, który NISZCZYŁ go przez 18 lat
  3. Trwa burza w TVP. Dziennikarz przyznał się do korzystania z usług prostytutek
Następny artykuł