Niektóre życiowe historie przypominają scenariusze filmowe. Aż trudno jest uwierzyć, że zdarzyły się naprawdę. Tak właśnie stało się w tym przypadku. Okazuje się bowiem, że prezydent Andrzej Duda ledwo przeżył, gdyż cudem uratowała go choroba córki.

Czasami wydaje się, że komuś nieprzeznaczone jest umrzeć. Ludzie wychodzą cało z tragicznych wypadków, czasem gdzieś nie pojadą i cudem unikają śmierci. Polski prezydent Andrzej Duda ma na swoim koncie taką właśnie mrożącą krew w żyłach historię.

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Zoll w swojej książce „Od dyktatury do demokracji. I z powrotem” wspomina spotkanie z Andrzejem Dudą, do którego doszło 9 kwietnia na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Andrzej Duda mógł już nie żyć

Andrzej Duda i prezes Trybunału wracali wtedy z Warszawy do Krakowa. Zoll był zdziwiony, że Duda nie szykuje się na wyjazd do Smoleńska. Głównie dlatego, że pełnił on wówczas funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Duda wyjaśnił, że nie może polecieć do Smoleńska z uwagi na chorobę swojej córki, Kingi Dudy. Prezydent Lech Kaczyński zwolnił go z obowiązku stawienia się na uroczystościach, żeby nie musiał opuszczać dziecka. Gdyby wtedy poleciał, nigdy sam nie zostałby głową państwa.

Dramatyczna reakcja na wieści o katastrofie smoleńskiej

Trudno sobie wyobrazić, co czuli Andrzej Duda oraz członkowie jego rodziny, gdy następnego dnia dowiedzieli się o takiej wielkiej tragedii. Na pewno było to znaczące przeżycie, które trwale zapisało się w ich pamięci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyńska przeżywa dramat. Prezes PiS jest nieugięty
  2. Ci policjanci podczas protestu się WYŁAMALI. Wszystko widać na zdjęciu
  3. Widzowie TVP przerażeni wyglądem Kaczyńskiego. Dowodzi, że jest z nim bardzo źle
  4. Nie wiedzieli czy zwierzaki zaakceptują dziecko. To co zrobiły, ZASKAKUJE
Andrzej Duda
Fot. Wikimedia Commons
Andrzej Duda
Fot. Wikimedia Commons
Andrzej Duda
Fot. Wikimedia Commons

Gdyby w wyborach prezydenckich startował Donald Tusk i Andrzej Duda - kto by wygrał?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Sztuczna mgła, bomba i sabotaż - popularne teorie spiskowe o Smoleńsku [ZDJĘCIA]


Najbardziej elitarne jednostki specjalne świata [ZOBACZ!]

Źródło: Pomponik.pl

 

Zobacz również