Łapiński ujawnia kulisy odejścia z Kancelarii Dudy. Nie tego wszyscy się spodziewali

Łapiński ujawnia kulisy odejścia z Kancelarii Dudy. Nie tego wszyscy się spodziewali Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Andrzej Duda znalazł się w ostatnim czasie w centrum niemałego skandalu. Kiedy okazało się, że decyzję o odejściu z jego Kancelarii podjął Krzysztof Łapiński, wielu wyborców spodziewało się przysłowiowej telenoweli i ujawniania informacji o konflikcie wewnątrz instytucji. Prawdziwa przyczyna rezygnacji rzecznika prezydenta zadziwiła więc wielu obywateli.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM, Łapiński zdecydował się bardzo szczerze opowiedzieć o kulisach swojej pracy w Kancelarii Prezydenta. Ujawnił także, dlaczego po 16 miesiącach na dotychczasowym stanowisku zdecydował się z niego zrezygnować.

Andrzej Duda będzie musiał pożegnać się z Krzysztofem Łapińskim

- Proszę zauważyć, że jeśli politycy odchodzą z jakiejś funkcji, to mówią, że odchodzą z przyczyn rodzinnych, proszą o uszanowanie swojej decyzji i są niedostępni dla mediów. Ja mówię wprost, że podjąłem taką decyzję, bo uznałem, że chcę się realizować w trochę innej dziedzinie, chcę swoje doświadczenie spożytkować w innej dziedzinie. (...) Wie pan, gdyby chodziło o jakiś konflikt polityczny, to by państwo od tygodni byli świadkami jakiejś telenoweli. Nic takiego nie było - wyjawił Krzysztof Łapiński, odpowiadając także na domysły, według których miał się wdać w konflikt z innymi pracownikami Kancelarii. - Temu też zaprzeczam. Zresztą polityka to nie jest zabawa, czy się kogoś lubi czy nie, jeśli pracujemy w Kancelarii Prezydenta, to pracujemy dla pana prezydenta. Jeśli ktoś kogoś bardziej lubi, to nie ma znaczenia. Trzeba pracować na rzecz swojego szefa i to jest najważniejsze. (...) Pracowałem ciężko, myślę, że dawałem z siebie wszystko. Natomiast jako człowiek wolny mam prawo do podejmowania takich a nie innych decyzji. (...) Uznałem na pewnym etapie, że moja rola, funkcja w Kancelarii Prezydenta się skończyła. Mam teraz nowe plany i chcę je realizować. Robię to uczciwie, mówiąc, dlaczego tak się stało. Nie uciekam w formułkę "z przyczyn rodzinnych" czy innych - wyjaśnił Łapiński.

Jak Polacy zareagowali na decyzję prezydenckiego rzecznika?

Wielu wyborców było zaskoczonych stanowiskiem byłego współpracownika Andrzeja Dudy. Naprawdę spodziewali się bowiem, że już wkrótce światło dzienne ujrzą kontrowersyjne kulisy jego pracy w Kancelarii. Jak jednak widać, stało się całkowicie inaczej, a rzecznik pożegnał się z prezydentem w dobrej, pokojowej atmosferze.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki publicznie zataił prawdę?! W tle dziesiątki samobójstw
  2. Wyborcy PiS dostaną zawału. Patryk Jaki poparł sztandarowy plan PO
  3. Oszaleli? Ćwierć miliona złotych na wycieczki tylko jednego posła
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News