Andrzej Duda zdruzgotany. Poruszające oświadczenie prezydenta

Andrzej Duda zdruzgotany. Poruszające oświadczenie prezydenta Źródło: yt/BBC News

Andrzej Duda za pomocą mediów społecznościowych postanowił się podzielić poruszającym oświadczeniem. Prezydent regularnie stara się reagować na doniesienia z kraju. Tym razem był wyraźnie pogrążony w bólu.

Andrzej Duda chciał zapewnić swoich wyborców o tym, że myśli o nastolatkach, które zginęły w pożarze w escape roomie. Zauważył, że z pewnością najtrudniej jest teraz rodzinom dziewczynek. Czy zamierza im pomóc po stracie najbliższych?

Co Andrzej Duda zrobi po pożarze w Koszalinie? Wzruszający wpis prezydenta na Twitterze

Na koncie prezydenta w mediach społecznościowych pojawiło się zapewnienie o pamięci o dziewczynkach, które zginęły w pożarze. - Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP - napisał prezydent na swoim profilu. Jego publikacja natychmiast spotkała się z szeregiem komentarzy, które miały podkreślić, że internauci doceniają zaangażowanie prezydenta. - Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków - pojawiło się w jednym z komentarzy. - Potworna tragedia. Szkoda rodzin. Te dziewczynki miały całe życie przed sobą. Potworny ból dla bliskich - pojawia się dalej. - Wszyscy się dzisiaj modlimy za te dziewczynki. Miały całe życie przed sobą, a skończyły je w strasznych męczarniach - pojawia się dalej. Mimo wszystko internauci postanowili także zwrócić uwagę na fakt, że Andrzej Duda nie zareagował, gdy kilka dni wcześniej media obiegła wiadomość o śmierci sześciu bezdomnych osób, które również zginęły w pożarze. W ten sposób wytknęły politykowi, że dzieli ludzi na gorszych i lepszych. - Ilu bezdomnych zginęło w ubiegłym tygodniu w pożarze na warszawskim Żeraniu? Czy pan o tej tragedii słyszał? - pojawiło się w jednym z komentarzy. - Była jakaś wzmianka po pożarze, w którym zginęło sześć osób na warszawskim Żeraniu, czy bezdomni nie zasługują na tego typu wspominki? - czytamy dalej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Pytanie tylko, dlaczego pan prezydent składa kondolencje wybiórczo, w przypadkach nagłośnionych przez media? Czy są takie tragedie, w których rodzinom ofiar kondolencje PAD się nie należą? - czytamy dalej. Tragedia i aktywność polityków w mediach społecznościowych wskazują, że wiele osób wciąż domaga się równego traktowania wyborców przez głowę państwa. Joachim Brudziński zapowiedział, że w sobotę wszystkie escape roomy będą sprawdzane przez strażaków. Mateusz Morawiecki dał słowo, że sam będzie monitorował śledztwo, które ma dać odpowiedź, jakie były przyczyny pożaru.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nigdy byście się nie domyślili! Wiek Barbary Kurdej-Szatan to totalne zaskoczenie
  2. Koszmar serca Karoliny Szostak. Fani zdruzgotani
  3. Totalny, niespodziewany szok z rana! Podano następcę Mateusza Morawieckiego, jest też data
  4. Niewiarygodne. Ta informacja o wielkiej gwieździe TVN to gigantyczne zaskoczenie!
  5. Joachim Brudziński. Kim jest prawa ręka prezesa PiS?
Następny artykuł