andrzej duda front_po
yt/BBC News
Anna Maria Guziewska - 5 Stycznia 2019

Andrzej Duda zdruzgotany. Poruszające oświadczenie prezydenta

Andrzej Duda za pomocą mediów społecznościowych postanowił się podzielić poruszającym oświadczeniem. Prezydent regularnie stara się reagować na doniesienia z kraju. Tym razem był wyraźnie pogrążony w bólu.

Andrzej Duda chciał zapewnić swoich wyborców o tym, że myśli o nastolatkach, które zginęły w pożarze w escape roomie. Zauważył, że z pewnością najtrudniej jest teraz rodzinom dziewczynek. Czy zamierza im pomóc po stracie najbliższych?

Co Andrzej Duda zrobi po pożarze w Koszalinie? Wzruszający wpis prezydenta na Twitterze

Na koncie prezydenta w mediach społecznościowych pojawiło się zapewnienie o pamięci o dziewczynkach, które zginęły w pożarze. - Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP - napisał prezydent na swoim profilu. Jego publikacja natychmiast spotkała się z szeregiem komentarzy, które miały podkreślić, że internauci doceniają zaangażowanie prezydenta. - Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci na wieki wieków - pojawiło się w jednym z komentarzy. - Potworna tragedia. Szkoda rodzin. Te dziewczynki miały całe życie przed sobą. Potworny ból dla bliskich - pojawia się dalej. - Wszyscy się dzisiaj modlimy za te dziewczynki. Miały całe życie przed sobą, a skończyły je w strasznych męczarniach - pojawia się dalej. Mimo wszystko internauci postanowili także zwrócić uwagę na fakt, że Andrzej Duda nie zareagował, gdy kilka dni wcześniej media obiegła wiadomość o śmierci sześciu bezdomnych osób, które również zginęły w pożarze. W ten sposób wytknęły politykowi, że dzieli ludzi na gorszych i lepszych. - Ilu bezdomnych zginęło w ubiegłym tygodniu w pożarze na warszawskim Żeraniu? Czy pan o tej tragedii słyszał? - pojawiło się w jednym z komentarzy. - Była jakaś wzmianka po pożarze, w którym zginęło sześć osób na warszawskim Żeraniu, czy bezdomni nie zasługują na tego typu wspominki? - czytamy dalej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
- Pytanie tylko, dlaczego pan prezydent składa kondolencje wybiórczo, w przypadkach nagłośnionych przez media? Czy są takie tragedie, w których rodzinom ofiar kondolencje PAD się nie należą? - czytamy dalej. Tragedia i aktywność polityków w mediach społecznościowych wskazują, że wiele osób wciąż domaga się równego traktowania wyborców przez głowę państwa. Joachim Brudziński zapowiedział, że w sobotę wszystkie escape roomy będą sprawdzane przez strażaków. Mateusz Morawiecki dał słowo, że sam będzie monitorował śledztwo, które ma dać odpowiedź, jakie były przyczyny pożaru.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nigdy byście się nie domyślili! Wiek Barbary Kurdej-Szatan to totalne zaskoczenie
  2. Koszmar serca Karoliny Szostak. Fani zdruzgotani
  3. Totalny, niespodziewany szok z rana! Podano następcę Mateusza Morawieckiego, jest też data
  4. Niewiarygodne. Ta informacja o wielkiej gwieździe TVN to gigantyczne zaskoczenie!
  5. Joachim Brudziński. Kim jest prawa ręka prezesa PiS?
Mateusz Morawiecki RodzinaMateusz Morawiecki musi to przełknąć. Sekrety jego rodziny wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News