Andrzej Duda zapadł się pod ziemię ze wstydu. Przypomnieli mu "głupie" słowa

Andrzej Duda zapadł się pod ziemię ze wstydu. Przypomnieli mu "głupie" słowa

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną oglądali wczorajszy mecz Polska-Senegal w "strefie kibica" przygotowanej specjalnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Niezwykle emocjonowali się grą, dziś jednak głowa państwa musi się zmierzyć z kubłem zimnej wody. Dudzie przypomniano słowa sprzed lat, które dziś go kompromitują.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego, prócz pary prezydenckiej, zebrali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łomiankach i amerykańscy studenci - uczestnicy prezydenckiego stażu. Gośćmi pierwszej pary byli także uczestnicy Oratorium im. Św. Jana Bosko oraz sportowcy biorący udział w Olimpiadach Specjalnych. Głowa państwa znana jest z intensywnego kibicowania polskiej reprezentacji narodowej. Podczas meczu towarzyskiego z Litwą cieszył się z każdej strzelonej przez Polaków bramki. Także teraz bardzo emocjonował się meczem. Wczorajszy mecz nie należał jednak do najbardziej udanych występów pilskich piłkarzy. Ekipa trenera Nawałki zagrała słaby mecz, który ostatecznie przegrała, chociaż bramki Senegalczykom właściwie także podarowali polscy piłkarze.

Andrzej Duda skompromitowany przez słowa sprzed lat

Wszystkim Polakom stanął przed oczami znany z poprzednich występów na mundialach schemat "trzech meczów o": otwarcia, o wszystko i o honor. Jeśli reprezentacja nie pozbiera się do niedzieli i nie pokona Kolumbii, ten schemat może stać się faktem. W tej sytuacji przypomniano prezydentowi słowa, które napisał na Twitterze w 2013 roku. Wówczas polska reprezentacja była w całkowitej rozsypce, nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w 2014 roku, wcześniej dramatycznie przepadła w organizowanym przez Polskę wspólnie z Ukrainą Euro 2012. - Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa - napisał wówczas Andrzej Duda, jeszcze "szeregowy poseł". Dziś ten wpis ten przypomniała blogerka Kataryna. Zwróciła uwagę na to, że słowa Dudy były głupie i nie powinny były paść. Wielu publicystów zwraca uwagę na to, że łączenie polityki ze sportem i używanie sportu jako argumentu politycznego jest działaniem nieodpowiednim. - Pamiętajcie, żeby nigdy nie mówić głupot. Wracają do człowieka zawsze - napisała Kararyna na Twitterze, podając dalej tweet Dudy. Andrzej Duda fot. twitter.com/AndrzejDuda Andrzej Duda fot. twitter.com/katarynaaa Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Okrutne słowa ojca prezydenta. Co na to Kinga Duda?
  2. Polska prześliczna dziennikarka wyleciała z hukiem za ŻENUJĄCE słowa podczas mundialu
  3. Skandal! Mamy dowód: To przez SĘDZIEGO straciliśmy gola
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News