Co za wtopa! Duda publicznie skompromitował się w Nowej Zelandii

Co za wtopa! Duda publicznie skompromitował się w Nowej Zelandii Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Andrzej Duda w ostatnim czasie bardzo dużo podróżuje, niestety z tymi wyjazdami wiążą się coraz to nowe wpadki i kompromitacje. Niedawno prezydent został ośmieszony przez premiera Australii, tymczasem teraz popełnił gafę podczas wizyty w Nowej Zelandii. 

Niedawno Prezydent RP był z wizytą w Australii, gdzie został brutalnie ośmieszony przez premiera Malcolma Turnbulla. Tym razem Andrzej Duda postanowił wybrać się na wycieczkę do Nowej Zelandii, by tam podziękować mieszkańcom oraz władzom kraju za pomoc okazaną polskim uchodźcom. Oczywiście nie mogło obyć się bez jakiejś kompromitacji - to co powiedział Duda wywołało szok słuchaczy przybyłych na spotkanie.

Po co Andrzej Duda poleciał do Nowej Zelandii?

Prezydent Duda wybrał się do Nowej Zelandii, by w największym mieście w kraju - Auckland, spotkać się z grupą Polaków nazywanych "dziećmi z Pahiatua", którzy zostali przyjęci do tego kraju w roku 1944. Właśnie wtedy grupa niemalże 850 osób (w tym ponad 700 dzieci) przybyła do miasta Pahiatua - większość z nich straciła najbliższe rodziny, a wraz z Armią Andersa udało im się dotrzeć do Iranu. Pomoc im zaoferowała właśnie Nowa Zelandia.

Wpadka Andrzeja Dudy w Nowej Zelandii

Po spotkaniu z Polonią, Andrzej Duda uczestniczył również w konferencji prasowej z premierem Jacindą Ardern. Właśnie tam, podczas swojego przemówienia, Prezydent RP popełnił wielką gafę. Chciał odnieść się do przeszłości i bohaterskiego udzielenia pomocy Polakom przez Nową Zelandię, problem w tym, że... popełnił drobny błąd. - Nowa Zelandia stała się dla nich drugą, obok Polski, ojczyzną, przyjechałem też po to, aby za to podziękować. Podziękować społeczeństwu irlandzkiemu, władzom irlandzkim, złożyłem dzisiaj podziękowania na ręce pani premier za właśnie ten wielki akt człowieczeństwa i tę wspaniałą postawę - mówił prezydent. Jak nie trudno się domyślić, chodzi oczywiście o pomylenie Nowej Zelandii z wymienianą przez Dudę Irlandię. Tą wpadkę zauważył Marcin Gołaszewski z Nowoczesnej i natychmiast podzielił się swoim spostrzeżeniem ze światem.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Polacy w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, ujawniono wstrząsające fakty
  2. Robert Biedroń zrezygnuje z posady prezydenta Słupska
  3. Będzie gorzej niż myślano. W Polskę uderzy „burzowa rózga”
Następny artykuł