Skandaliczna decyzja prokuratury ws. potrącenia dziecka przez prezydencką kolumnę

Skandaliczna decyzja prokuratury ws. potrącenia dziecka przez prezydencką kolumnę

Andrzej Duda w czwartkowy wieczór podróżował służbowo do Oświęcimia, gdzie miał spotkać się z mieszkańcami miasta i swoimi wyborcami. Niestety, na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Słowackiego doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Radiowóz, który przewodniczył kolumnie, potrącił 9 letnie dziecko. Dziś prokuratura wydała w tej sprawie skandaliczną decyzję.

Andrzej Duda od razu po zdarzeniu zareagował. Zatrzymał kolumnę i wezwał do dziecka pogotowie ratunkowe. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia, które wydał w tej sprawie rzecznik prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Błażej Spychalski. - Samochód policyjny, który poruszał się w kolumnie, którą jechaliśmy, potrącił bardzo delikatnie dziecko, które wybiegło przed ten samochód. Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, wezwano karetkę - zapewnił mężczyzna.

Duda i jego kolumna. Kary nie będzie

Prokuratura w Oświęcimiu wydała dziś decyzję w sprawie czwartkowego wydarzenia. Zdaniem prokuratura, Mariusza Słomki, całe te wydarzenie nie jest przestępstwem, w związku z czym sprawa ma zostać umorzona jeszcze dziś. Mężczyzna w rozmowie z TVN24 powiedział: - Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa. W związku z tym zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa przed jego wszczęciem - oświadczył prokurator.

Kontrowersyjna decyzja sądu

Ta szokująca i kontrowersyjna decyzja została podjęta na podstawie pełnej dokumentacji, w której posiadaniu jest prokuratura w Oświęcimiu. Rodzice pokrzywdzonego dziecka mogą jednak zaskarżyć tę decyzję, mają na to jedynie tydzień.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Do wiadomości publicznej podane zostały również obrażenia, jakich w czwartkowym wypadku doznał 9 letni mieszkaniec Oświęcimia. Po potraceniu przez policyjny wóz, chłopiec ma w tej chwili powierzchowny uraz podudzia lewego. Nic nie zagraża jednak jego życiu. Wszystko wskazuje na to, że to już kolejny sytuacja, w której kiedy kolumna prezydencka unika odpowiedzialności za popełnione czyny. Czy decyzja prokuratury jest słuszna?  1. 15-latka wychowuje malutką siostrę po śmierci rodziców. Nie dostanie 500 plus
  2. Marta Kaczyńska po latach odkryła skrywany sekret rodziny. Znalazła starą walizkę
  3. Po porodzie lekarze robią to bez wiedzy pacjentki. „Szew mężowski” ma bolesne skutki
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu