Duda znowu podpisał i się skompromitował! Zapomniał o najważniejszym

Duda znowu podpisał i się skompromitował! Zapomniał o najważniejszym

Andrzej Duda po raz kolejny pokazał, że nie wie, co podpisuje! Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" z niedowierzaniem i oburzeniem obserwuje to, co dzieje się z polskim wymiarem sprawiedliwości. Teraz postanowili wydać oficjalny komentarz w tej sprawie. Równocześnie obnażyli niewiedzę prezydenta.

Stowarzyszenie "Iustitia" wydało oświadczenie w którym przekazują swoje niezadowolenie z funkcjonowania obecnej Krajowej Rady Sądownictwa. - Z żalem obserwujemy obrady organu podającego się za Krajową Radę Sądownictwa, w skład którego wchodzą sędziowie wybrani przez dwa ugrupowania polityczne. Członkowie tego organu, w tym sędziowie, wypowiadają się językiem polityków partii rządzącej, wspierają ich w działaniach uderzających w niezależnych sędziów. Sędziowie, którzy walczą o podstawowe prawa człowieka, są oskarżani o działalność polityczną i eliminowani z konkursu - czytamy w ich komunikacie.

Andrzej Duda podpisał reformę, która nie ma racji bytu

Stowarzyszenie Sędziów "Iustitia" wykazało, że konkurs na stanowisku I prezesa SN jest nieważny, przede wszystkim dlatego, że nie zgadza się z założeniami konstytucji. Dodatkowo postanowienie Andrzeja Dudy powinno mieć kontrasygnatę premiera. Konkurs jest nieważny, ponieważ podpisał się tylko Andrzej Duda, a podpisu Mateusza Morawieckiego brak. - Wynika to nie tylko z faktu niekonstytucyjnej procedury, ale i z tego powodu, że postanowienie Prezydenta ją inicjujące wbrew art. 144 ust. 2 Konstytucji nie miało kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów. Tym samym również nieważny będzie wybór sędziów Sądu Najwyższego - czytamy w oświadczeniu "Iustitia". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Po tym powinna odejść! Beata Szydło ostatecznie poniżona, to jej koniec
  2. Tego nikt nie oczekiwał! Nagła panika w PiS, nie wiedzą co się dzieje
  3. Kuchciński oszalał! Twierdzi, że w Bitwie pod Grunwaldem byli... Turcy
  4. Niesamowite! Dzięki temu zwierzęta przestaną w końcu cierpieć. Prawdziwa rewolucja
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News