Dudzie nie zostało wiele czasu. Pierwszy raz w historii polski prezydent tego dokonał

Dudzie nie zostało wiele czasu. Pierwszy raz w historii polski prezydent tego dokonał

Andrzej Duda jest prezydentem Polski już od trzech lat. Właśnie dziś mija kolejna rocznica jego rządu. Z tej okazji Kancelaria Prezydenta wydała specjalny film podsumowujący jego dotychczasową działalność. Jak się jednak okazuje, najlepsze dopiero przed nami. Duda dokona czegoś, czego żaden prezydent Polski jeszcze nie zrobił.

Jako prezydent Andrzej Duda oceniany jest różnie. Ma tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Według sondaży prezydenta popierają przede wszystkim wyborcy PiS-u, z którego to pierwotnie startował Duda. Zwolennicy wychwalają go przede wszystkim za dobry wizerunek, samodzielność oraz sympatyczne usposobienie. Jego przeciwnicy natomiast to zazwyczaj ludzie młodzi, którzy zarzucają prezydentowi łamanie konstytucji i właśnie zbyt duże uzależnienie od Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie swojej kadencji prezydent spotkał się z ponad setką reprezentantów, głów państwa i szefów rządów. Przełomowym osiągnięciem było zaproszenie do Polski dwóch prezydentów USA - Baracka Obamy oraz Donalda Trumpa. Andrzej Duda spotkał się także z parą książęcą Wielkiej Brytanii, księżną Kate oraz księciem Williamem. Był również gościem u papieża Franciszka.

Kiedy wybory prezydenckie? Czy Andrzej Duda zostanie z nami kolejną kadencję?

Kolejne wybory prezydenckie już w 2020 roku. Dokładną datę poznamy z czasem. Według licznych sondaży około 40% wyborców deklaruje, że zagłosuje na Andrzeja Dudę, kolejne 30% nie jest pewne, czy poparłoby go, jeśli chodzi o następną kadencję. Jednym z poważniejszych rywali prezydenta Dudy mógłby być Donald Tusk, który to według doniesień mediów może ubiegać się o fotel prezydenta Polski, sam jednak tego wyraźnie nie potwierdził. Kolejne plany na przyszłość prezydenta mogą nas zaskoczyć. Podczas kolejnych 2 lat kadencji Andrzej Duda obiecuje reprezentować Polskę najlepiej jak potrafi. Odwiedzi Biały Dom, a także kolejny raz pojawi się w Watykanie. Weźmie udział na szczycie Trójmorza, ale przede wszystkim zrobi coś, czego nie dokonał jeszcze żaden prezydent Polski - wybierze się do Australii i Nowej Zelandii. Będzie to pierwsza w historii taka wizyta i kto wie, czy nie przełomowa. Niestety, związane z nią koszty mogą się okazać bardzo wysokie. Duda nie skorzysta z rządowej maszyny, a poleci samolotem samolotem Gulfstream G550. Godzina lotu w tym wypadku to około 5 tys. złotych, a cena za jeden bilet w klasie biznesowej to aż 22100 zł! Z Andrzejem Dudą do Australii wybierze się prawie 40 osób, w tym podwójna obsada prezydenta, Pierwsza Dama oraz jej dwoje ochroniarzy.

PRZECZYTAJ: Zamiast 500 plus będzie 1000 plus! To nie żarty

PRZECZYTAJ: Jarosław Kaczyński przyłapany z tajemniczą kobietą! Znamy jej tożsamość

PRZECZYTAJ: Twój pies cały czas sapie i płytko oddycha? To zły znak, może umrzeć

Jan Duda fot. instagram.com Andrzej Duda Fot. Wikimedia Commons Andrzej Duda Fot. YouTube/Prezydent.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News