Były poseł PiS ujawnia: Duda jest zupełnie osamotniony. Popełnił błąd

Były poseł PiS ujawnia: Duda jest zupełnie osamotniony. Popełnił błąd Źródło: Fot. YouTube/Andrzej Duda

Andrzej Duda, tak jak i wszyscy czołowi politycy w kraju, musi liczyć się z ciągłym ocenianiem i porównaniami. Tym razem na swój celownik wziął go historyk i były poseł PiS, Zbigniew Girzyński. 

Andrzej Duda kolejny raz będzie musiał przyjąć kilka gorzkich słów na swój temat. Nic w tym dziwnego, piastowanie jednego z najważniejszych stanowisk politycznych w kraju niesie za sobą wiele przywilejów, ale i przykrych skutków. Jednym z nich jest ciągła krytyka. Tym razem oceny prezydenta podjął się były poseł PiS, zarzucając mu braki w jego kancelarii. - Prezydent od dawna ma jeden zasadniczy problem - jest w swoich działaniach osamotniony. Kancelaria jest kadrowo dosyć uboga. To powoduje, że prezydent prowadzi politykę w oparciu o ludzi, którzy nie zawsze udźwigną ciężar odpowiedzialności, a to rzutuje na jego późniejsze wystąpienia - mówi Zbigniew Girzyński.

Andrzej Duda nie prowadzi refleksji

Poza ubogością kancelarii, historyk zarzuca prezydentowi również bezrefleksyjność. Uważa, że wiele z wystąpień Dudy jest zwyczajnie słaba, ale jednocześnie nie chce wytykać mu związanych z nimi merytorycznych błędów. Określa go mianem "tak samo męczącego jak poprzednik, tylko z innej perspektywy". Według niego głowa państwa powinna zmienić sposób i styl swoich wypowiedzi, bo w tej chwili robi to w sposób nieodpowiedni. - Zbyt dużo patosu, zadęcia, pokrzykiwania, a zbyt mało refleksji - komentuje. Girzyński zarzuca mu również chaotyczność. Dostrzega, że Andrzej Duda w końcu prowadzi swoją własną narrację i określa to jako dobrą zmianę zarówno dla niego, partii i Polski. Jednak i tutaj znajdą się rzeczy do poprawy: - Nie można tego robić bez konkretnego planu, bez pomysłu. U prezydenta to działanie od kryzysu do kryzysu na szybko. Prezydent wytracił swój impet - komentuje.

Prezydenta ponoszą emocje

Wypowiedź głowy państwa z piątkowego spotkania z wyborcami nie obeszła się bez echa. Prezydent określił Unię Europejską jako "wyimaginowaną wspólnotę", która nie przynosi dla obywateli żadnych korzyści. Czy niefortunna wypowiedź spowodowana była odejściem dotychczasowego rzecznika prezydenta, Krzysztofa Łapińskiego? Czy czekają nas kolejne słowne gafy, takie jak w przypadku ostatnich chwil kadencji Bronisława Komorowskiego? Do aż takich porównań były poseł PiS, Zbigniew Girzyński, się nie posunął.  1. Cała Polska modliła się za jej życie. Alżbeta Leńska przekazała radosną nowinę
  2. Przerażające sceny na Paradzie Równości w Szczecinie. 20 zatrzymanych
  3. Lepiej przygotujcie gotówkę! Klienci tych banków zostaną odcięci od własnych pieniędzy
Następny artykuł