Andrzej Duda zrobił to, na co wszyscy czekali. Zmienił się nie do poznania
Mikołaj Pilecki - 14 Grudnia 2018

Andrzej Duda zrobił to, na co wszyscy czekali. Zmienił się nie do poznania

Andrzej Duda, jak przystało na najmłodszego prezydenta RP w historii, ochoczo korzysta z dobrodziejstw kapitalizmu i chętnie używa mediów społecznościowych. Prezydent RP ma kilka oficjalnych kont, ale dziś postanowił odświeżyć swoje stare konto na Instagramie. Wszyscy od dłuższego czasu czekali na jego nowe selfie!

Andrzej Duda wstąpił na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2015 roku. Obecny w polityce był już jednak wcześniej. Pracował m.in. w KPRP za czasów Lecha Kaczyńskiego, był posłem na Sejm, a także europarlamentarzystą. Przez wiele lat pracował także w krakowskim samorządzie. Jego prezydencką kampanią kierowała Beata Szydło, a zwycięstwo w niej wydaje się nie tyle, co sukcesem partii, ile porażką Bronisława Komorowskiego, który pomimo wsparcia niemal wszystkich mediów w Polsce przegrał i odszedł z polityki. Niemal 3,5 roku na fotelu Prezydenta RP minęły Andrzejowi Dudzie na hucznych zapowiedziach wzmocnienia roli prezydenta w konstytucji, kilku głośnych sprzeciwach wobec pomysłów PiS i przyłożeniu ręki do cofniętej reformy sądownictwa, którą społeczność międzynarodowa uznała za niezgodną z prawem i standardami europejskimi. Krakowianin cieszy się jednak wysokim poparciem i ogromną popularnością, także dzięki działalności internetowej.

Andrzej Duda powraca na Instagram

Dziś Duda korzysta z oficjalnego konta Prezydenta PR na Instagramie, na którym regularnie zamieszczane są różnego rodzaju fotografie, mające ocieplać jego wizerunek i ukazywać ogrom pracy. Można zobaczyć na nim naprawdę wiele zdjęć z wydarzeń górniczych, wizyt zagranicznych, czy uścisku dłoni z Arnoldem Schwarzeneggerem. Mało kto pamięta jednak, że przed 2012 rokiem Andrzej Duda sam prowadził swoje konto na Instagramie. Dziś podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach, który dobiega właśnie końca, Prezydent skorzystał z niego, by zamieścić nowy post.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Należy pamiętać, że ostatni ukazał się aż sześć lat temu i nie miał nic wspólnego z polityką. Można powiedzieć, że Andrzej Duda naprawdę sporo się zmienił przez ten czas, a ząb czasu odcisnął na nim swoje piętno.

Szczyt w Katowicach

2 grudnia w Katowicach rozpoczął się trwający do dziś szczyt ONZ poświęcony sprawom klimatycznym. Pragnęlibyśmy, aby wydarzenie obyło się bez kontrowersji i nie dawało powodów do krytyki Polski jako kolektywu obywateli. Niestety, zgodnie z domysłami, nie udało się to. Złego wrażenia nie zabrakło od samego początku. Zaczęło się od zapowiedzi Andrzeja Dudy, w której stwierdził, że Polska od węgla odchodzić nie zamierza. Dalej obserwowaliśmy Mateusza Morawieckiego, który przekonywał, że program ekomobilności zdoła odwrócić skutki globalnego ocieplenia. Także menu podane gościom wywołało niemały skandal. Katering składał się niemal całkowicie z dań mięsnych, a produkcja mięsa jest jednym z głównych źródeł gazów cieplarnianych.Obrazy PikioZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki pojawił się w serialu Klan! Polacy nie mogą uwierzyć
  2. Jarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekrety
  3. Jarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekrety
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
ZAMIANA źródło: Instagram.com
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News