Andrzej Duda idzie śladem Putina. Rozważa tragiczną decyzję

Andrzej Duda idzie śladem Putina. Rozważa tragiczną decyzję Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Andrzej Duda bardzo stara się wciąż powiększać swój wpływ na kształt państwa polskiego. Prezydent robi to nie tylko wetując przegłosowane przez Sejm prawa, czy wychodząc z własną inicjatywą ustawodawczą, ale także aktywnie uczestnicząc w dyskursie politycznym. W jednym z ostatnich wywiadów otwarcie poparł opresyjne ustawodawstwo na wzór rosyjski.

Andrzej Duda w ciągu ostatnich kilku dni skupił na sobie uwagę wszystkich krajowych mediów. Stało się to głównie za sprawą utworzenia państwowego marszu z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Decyzję tę podjął razem z premierem Mateuszem Morawieckim z powodu delegalizacji przez prezydent stolicy Marszu Niepodległości. Wydarzeniu nadano rangę uroczystości państwowych, a jego ochroną zajmie się nie tylko policja, ale także Żandarmeria Wojskowa. Ponadto przemarsz poprowadzony zostanie tą samą trasą co Marsz Niepodległości, z którego Sąd Okręgowy ostatecznie zdjął zakaz. Z powodów prawnych (uroczystości państwowe mają pierwszeństwo) oba marsze zostaną od siebie oddzielone.

Decyzja prezydenta doprowadziła do ogromnego politycznego zamieszania, wzajemnych oskarżeń i niesłychanego dysonansu poznawczego na mniej radykalnej prawicy. Teraz Prezydent RP z znów przyczynił się do powstania ogromnych kontrowersji, tym razem na lewicy, których powodem jest jego poparcie dla opresyjnych praw, które już od kilku lat funkcjonują w Federacji Rosyjskiej.

Andrzej Duda chce walczyć z wolnością słowa

W udzielonym dla "Naszego Dziennika" wywiadzie Andrzej Duda skomentował sprawę swojego niepodległościowego marszu, ale także kwestii środowisk LGBT i mniejszości seksualnych. Gazeta zapytała Prezydenta o to, czy przychyliłaby się do zakazujących "homopropagandy" praw.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Andrzej Duda odparł niestety, że tak, zastrzegając jednak, że ewentualna ustawa, aby uzyskała jego podpis, musi być napisana dobrze i nie "na kolanie". Głowa państwa dodała również, iż zauważa zagrożenie w "ideologii gender czy promocji związków homoseksualnych" i państwo powinno im zdecydowanie przeciwdziałać szczególnie w szkołach. - Uważam, że absolutnie taka propaganda nie powinna mieć miejsca w szkołach. Trzeba się temu cały czas spokojnie i konsekwentnie przeciwstawiać. Jeśli taka ustawa by powstała i byłaby dobrze napisana, nie wykluczam, że podszedłbym do niej poważnie - powiedział Duda.

Polski prezydent inspiruje się rosyjskim zamordyzmem

Podobne ustawodawstwo już od lat funkcjonuje w Rosji, gdzie uświadamianie nieletnich o tak podstawowych sprawach, jak to, że nie wszyscy tak samo uprawiają seks, jest przestępstwem. Rozgłaszanie w ich obecności informacji o tzw. nietradycyjnych zachowaniach seksualnych jest karane grzywną, a w przypadku obcokrajowców nawet deportacją. W państwie rządzonym przez Władimira Putina, przy poparciu ogromnej większości społeczeństwo wprowadzono zakaz "rozpowszechnianie informacji ukierunkowanej na formowanie nietradycyjnych seksualnych zainteresowań, informacji o atrakcyjności takich zachowań, błędnego przekonania o społecznej równorzędności tradycyjnych i nietradycyjnych relacji międzyludzkich, a także informacji budzących zainteresowanie podobnymi relacjami". Przypomnijmy, że prawo to zostało uznane za dyskryminujące i godzące w wolność słowa i wyrażania poglądów przez Europejski Trybunał Praw Człowieka.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wyciekła tajna instrukcja! Rząd PiS przerażony przed Marszem Niepodległości
  2. Widzom odebrało mowę! Oburzające wyznanie gwiazdy Mam Talent wbiło ich w fotele
  3. Onieśmielona Kaczyńska aż spuściła wzrok! Co tak zawstydziło wielokrotną rozwódkę?
  4. Znaki zodiaku i to, jak chcą być KOCHANE
źródło: wyborcza.pl Następny artykuł