Całe ONZ to widziało! Duda mówi, a Tusk... nagle wybucha gromkim śmiechem

Całe ONZ to widziało! Duda mówi, a Tusk... nagle wybucha gromkim śmiechem

Andrzej Duda nieraz spotykał się, już jako głowa państwa, z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Choć reprezentują opozycyjne środowiska polityczne, potrafią czasem się od tego zdystansować. Nawet w sytuacjach bardzo formalnych, takich jak Zgromadzenie Ogólne ONZ. 

Andrzej Duda i Donald Tusk wzięli udział w forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Spotkanie odbyło się w siedzibie ONZ, a przewodził mu sekretarz generalny organizacji Antonio Guterres. Polski prezydent i szef Rady Europejskiej, czyli nieformalny prezydent UE usiedli koło siebie.

Andrzej Duda zagaduje Tuska

Z amatorskiego nagrania wynika, że zachowywali się jak dobrzy koledzy. Widać, jak Andrzej Duda szepcze coś Donaldowi Tuskowi na ucho. Ten drugi nagle wybucha śmiechem. Wesoły moment pogawędki poza protokołem uchwyciła Magdalena Sankowska. Dziennikarka wstawiła nagrania na Twittera. - Rozmowa musiała być miła. Miny zadowolone. @AndrzejDuda i @eucopresident na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ - napisała. Możemy jedynie domyślać się co zabawnego powiedział prezydent Duda Donaldowi Tuskowi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Głos w sprawie zabrał Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP. Wypytywany przez dziennikarzy o temat pogawędki Dudy i Tuska odpowiedział: - To była rozmowa prywatna. Dopóki żaden z panów nie upoważni nikogo żeby treść tej rozmowy przekazywać, to utrzymajmy jej charakter prywatny tej rozmów. Bo gdybym powiedział o czym ona była, to stałaby się rozmową publiczną. Gdyby była rozmową publiczną to jej przebieg i charakter byłby inny. Z racji tego, że była rozmową prywatną i nieoficjalną, to też to, co państwo zarejestrowaliście jako obrazki, jest własnością obu panów i dopóki nikt nie upoważni nas do tego, żeby tę treść przekazywać, to utrzymajmy charakter nieformalny, prywatny tej rozmowy.

Powalczą o prezydenta Polski w 2020 roku?

Serdeczności swoją drogą, a polityka swoją. Wielce prawdopodobne, że obaj panowie powalczą o prezydenturę w 2020 roku. Andrzej Duda miałby ubiegać się o reelekcję, a Donald Tusk kończy za rok drugą kadencję w fotelu szefa Rady Europejskiej i będzie chciał wrócić do krajowej polityki. Dla obecnej opozycji jest on postacią charyzmatyczną, a jego powrót do Polski z pewnością przełożyłby się na poparcie Koalicji Obywatelskiej, której brakuje lidera. Rozmowa musiała być miła. Miny zadowolone. @AndrzejDuda i @eucopresident na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. pic.twitter.com/GI3P9jy3X9ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zaskoczył wszystkich w USA! Najbardziej wzruszający moment w jego karierze
  2. Prezydent zdradził gorącą historię! Agata Duda dawniej pozwalała sobie na szaleństwa
  3. Morawiecki opowiada słabe dowcipy o Tusku. W tym czasie Tusk pracuje nad Brexitem
Następny artykuł