Andrzej Duda swoją ostatnią wypowiedzią o Unii Europejskiej zaszokował zarówno obywateli, jak polityczną opozycję. Teraz jednak doszło do sytuacji, która wstrząśnie światem wielkiej, polskiej polityki. Z Pałacu Dudy odchodzi najważniejsza osoba. 

Andrzej Duda w ostatnim czasie nie przestaje szokować swoimi decyzjami oraz wypowiedziami. Najpierw liczne wpadki w delegacjach, następnie kontrowersyjna wypowiedź dotycząca Unii Europejskiej oraz jej związków z Polską, a teraz dymisja, do której doszło w Pałacu Prezydenckim, wciąż tak naprawdę niewyjaśniona opinii publicznej. Odejść ma kobieta, która pełniła niezwykle ważną rolę w politycznej grze prezydenta oraz Pierwszej Damy. Zdymisjonowana Dorota Skrzypek określana była do tej pory jako „najważniejsza kobieta PiS„, której decyzje miały rzeczywisty wpływ na losy naszego kraju. Dlaczego kobieta tak nagle zdecydowała się zrezygnować z pełnionej funkcji i pozbawić Pałac Prezydencki kobiecego lidera?

Dorota Skrzypek odchodzi z Pałaca Prezydenckiego

Dorota Skrzypek to najbliższa współpracowniczka Pierwszej Damy. Była ona prawą ręką Agaty Dudy, a oficjalnie piastowała stanowisko wiceszefowej dyrektora Biura Gabinetu Prezydenta oraz nadzorowała zespół protokolarny. Formalnie natomiast podległa była szefowi gabinetu prezydenta, Krzysztofowi Szczerskiemu.

Kobieta odpowiadała za realne działania Agaty Dudy oraz towarzyszyła jej na oficjalnych spotkaniach. To ona uczestniczyła w rozmowach pani prezydentowej z królową szwedzką w Belwederze oraz była świadkiem spotkania Pierwszej Damy z żoną prezydenta Bułgarii w domu narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Jak się okazuje, to już odejście drugiej osoby, która była tak blisko pary prezydenckiej w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Pierwszą zdymisjonowaną osobą był rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy – Krzysztof Łapiński.

Andrzej Duda zdymisjonował Dorotę Skrzypek?

Jak podaje theworldnews.pl, kobieta w tym tygodniu złożyła wypowiedzenie, a obecnie jest na urlopie. Te informacje potwierdzone zostały również przez rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego. Na ten moment oficjalnym powodem odejścia są jej sprawy osobiste, jednak zarówno politycy, jak i obywatele wciąż czekają na komentarz Pierwszej Damy na temat tej przykrej sytuacji.

Dymisje w Pałacu Prezydenckim

Odejście Doroty Skrzypek nie jest pierwszą dymisją w ostatnim czasie, która dotknęła najbliższych współpracowników pary prezydenckiej. Zaledwie kilka dni temu nagłą dymisję złożył Krzysztof Łapiński, który pełnił funkcję rzecznika prezydenta. Dziennik „Rzeczpospolita” podał, że odpowiedzialny m. in. za kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości mężczyzna złożył dymisję dobrowolnie, a za powód miał podać chęć otworzenia własnej działalności związanej z Public Relations. Jego odejście żywo komentował również Adam Bielan będący Wicemarszałkiem Senatu.

– Nie zawsze zgadzałem się z tym co robi Pałac, również w tej sferze public relations. Natomiast pan Krzysztof Łapiński wyglądał na osobę bardzo mocno zaangażowaną w to, co robi, więc jego dymisja jest dla mnie zaskoczeniem – twierdził mężczyzna.

Jego zdaniem, podobnie jak w zwykłej firmie, tak i w Pałacu Prezydenckim są różne sympatie i konflikty, jednak nikt nie spodziewał się tego, że ostatecznie dojdzie do dymisji. Te słowa uznać można za przypuszczenie, iż odejście z pracy rzecznika nie do końca było jego dobrowolną decyzją i wyszło z jego inicjatywy.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kandydat na prezydenta Warszawy nagle przerywa kampanię. Jego ojciec w ciężkim stanie
  2. Beata Tyszkiewicz się z tego nie zwierza! Poruszająca działalność gwiazdy
  3. Wojna między gwiazdami TVN-u trwa. Iga Lis mocno się wypowiedział

10 min Andrzeja Dudy, które podbiły serca internautów [MEMY]

W końcu ujawniono niesamowite bogactwo Rydzyka! Kwota zwala z nóg