Andrzejowi Dudzie puściły hamulce! Zmieszał z błotem Donalda Tuska
Wiadomości Pikio - 20 Grudnia 2018

Andrzejowi Dudzie puściły hamulce! Zmieszał z błotem Donalda Tuska

Andrzej Duda rzadko daje się realnie wyprowadzić z równowagi. Ostatecznie prezydent nie wytrzymał jednak, kiedy w czuły punkt trafiły go słowa byłego premiera, Donalda Tuska. Głowa państwa wyraziła więc naprawdę gorzką opinię wobec przewodniczącego Rady Europejskiej, którą nazwać można bez wątpienia mało dyplomatyczną.

Andrzej Duda spotkał się z ogromną krytyką po swych pamiętnych słowach na temat Unii Europejskiej oraz ekologicznych żarówek. Chociaż Donald Tusk stanął niejako wtedy w jego obronie, prezydent potraktował postawę politycznego oponenta jako sztucznie pobłażliwą, co wyraźnie mu się nie spodobało. W wywiadzie, który głowa państwa udzieliła więc Łukaszowi Mężykowi z Wirtualnej Polski, próżno było szukać jakichkolwiek przychylnych opinii Dudy wobec przewodniczącego Rady Europejskiej.

Andrzej Duda ostro o Donaldzie Tusku. Co prezydent sądzi o przewodniczącym Rady Europejskiej?

- Czuję, że Donald Tusk nie ma szacunku do własnego kraju. Po prostu. Mam wyrobione zdanie na temat Donalda Tuska i polityki, którą on realizował, także na temat polityki, którą realizuje wobec Polski, wcześniej także jako premier rządu z poprzedniego rozdania parlamentarnego. (...) Zresztą przerwał swoją działalność i udał się do Brukseli, opuścił Polskę. Miałem jeszcze cień nadziei, że będzie tam realizował polskie interesy, ale to był tylko cień i ta nadzieja została zawiedziona. No cóż... - stwierdził Andrzej Duda, nazywając działania Donalda Tuska złą polityką. - To w każdym razie moim zdaniem nie są polskie interesy. Nie wiem czyje interesy reprezentuje. Widocznie jest europejskim politykiem, jak to on mówi, natomiast według tego, co widzę, polskich interesów nie reprezentuje. Trochę to dla mnie przykre, bo ja bym reprezentował polskie interesy - dodał stanowczo polski prezydent, któremu niespodziewanie całkowicie puściły nerwy.

Andrzej Duda może się pochwalić ogromną wiedzą o Unii Europejskiej?

Sam Andrzej Duda zdecydował się także ostatecznie wytłumaczyć, iż jego zdaniem sam ma spory autorytet w wyrażaniu opinii na temat politycznej strony Europejskiej. Jego zdaniem prawo to daje mu zdobyte w przeszłości na poprzednich stanowiskach doświadczenie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
- Też jestem człowiekiem, który bywał na forach UE, kiedyś reprezentowałem w ogóle polskie Ministerstwo Sprawiedliwości w Radzie UE, ale przecież byłem także posłem do PE - stwierdził Andrzej Duda dla WP.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niczego lepszego nie zobaczycie w te święta! Donald Tusk składa Polakom życzenia
  2. Lidl wprowadził do oferty WEGAŃSKIE kosmetyki. Kupicie je za kilka złotych
  3. UWAGA! Obrzydliwy pedofil atakuje dziewczynki w internecie. Masturbuje się do ich zdjęć, wysyła ohydne wiadomości
  4. Polka obok Rihanny i Kanye Westa na liście 100 najważniejszych influencerów. Kim jest?
  5. Wszyscy Polacy muszą to zrobić, a szykuje się prawdziwy koszmar. Przejdziemy przez piekło
ZAMIANA
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News