Prezydent Andrzej Duda nie jest już postacią biało-czarną w opinii zwolenników partii rządzącej. Przyczyną nagłego wzrostu elektoratu negatywnego są w głównej mierze jego weta w sprawie reformy sądownictwa. Wiele osób uważa Dudę za zdrajcę PiS, a nawet wroga publicznego numer jeden. 

Wśród nich jest publicysta, historyk i działacz opozycyjny w PRL Jerzy Targalski. Od wielu lat zajmuje się on działaniami służb specjalnych. Jest też szefem jednego z trzech ośrodków analitycznych Akademii Sztuki Wojennej, podległem MON.

Już w lipcu, kiedy Andrzej Duda zawetował dwie ustawy reformujące sądownictwo, Targalski stwierdził, że wynika to z wpływu dawnych pracowników Służby Bezpieczeństwa PRL. Dr Jerzy Targalski nazywa ich „ubekistanem”. Jak twierdzi, ich wpływ na Dudę oddziaływał innymi przez… serial „Ucho prezesa”.

Co „ubekistan” robi z Dudą?

W najnowszym wywiadzie, którego udzielił w Telewizji Republika, Targalski przedstawił nowe teorie dotyczące Andrzeja Dudy i wpływu „ubekistanu” na jego działania. Ja twierdzi publicysta, „ubekistan szukał nowego gwaranta pozostania starego systemu. I znalazł właśnie… Dudę.

Targalski podkreślił także, jak wielkim zaskoczeniem dla Kaczyńskiego musiała być „zdrada” prezydenta.

–  Kaczyński oceniał charakter Andrzeja Dudy i uważał, że go nie zdradzi. Andrzej Duda postanowił zostać prezesem – zaznaczył historyk.

Zadeklarował także, że w przyszłych wyborach prezydenckich z pewnością nie zagłosuje na Dudę. Inaczej odniósł się do ewentualnej kandydatury Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy. W tej kwestii jednak nie widzi szansy na wygraną kandydata PiS.

– Warszawa to tysiące urzędasów i pasożytów, którzy żyją z afery reprywatyzacyjnej – stwierdził Targalski. Jego zdaniem, własnie to sprawia, że  Jaki na małą szansę na wygraną w wyborach.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również