Stefan W. planował atak w Pałacu Prezydenckim? Śledczy ujawniają

Stefan W. planował atak w Pałacu Prezydenckim? Śledczy ujawniają

Andrzej Duda celem zamachu Stefana W., mordercy Pawła Adamowicza? W sprawie od kilku dni toczy się śledztwo. Prokuratorzy właśnie dotarli do zaskakujących wniosków w tej kwestii.

Andrzej Duda tuż po wyjściu z więzienia miał się znaleźć na celowniku Stefana W.? Nożownik jest dziś na ustach całej Polski. 13 stycznia, w kulminacyjnym momencie finału WOŚP wbiegł na scenę i zadał śmiertelne ciosy prezydentowi Gdańska.

Andrzej Duda celem mordercy Pawła Adamowicza? Stefan W. kręcił się przy Pałacu Prezydenckim

Tragedią z Pomorza żyje do dziś cała Polska. Śledczy prześwietlają sylwetkę i życiorys mordercy Pawła Adamowicza. Z informacji PAP, podanych niedawno przez inne media, wynikają wstrząsające wnioski. Materiał w tej sprawie opublikował m. in. Gość Niedzielny. Okazuje się bowiem, że Stefan W. tuż po wyjściu z więzienia, gdzie odbywał wyrok za napady na banki, początkowo kręcił się po Warszawie. Upatrzył sobie... Pałac Prezydencki, a więc najważniejszą osobę w państwie - prezydenta Andrzeja Dudę! - O swoich planach Stefan W. miał opowiadać koledze z więzienia, którego spotkał po wyjściu na wolność. Wspominał mu o zamachu. Odgrażał się, że dokona czegoś, "co będzie słynne na cały świat". O tym, że "zrobi wielkie wydarzenie w Warszawie", miał opowiadać również rodzinie - czytamy ustalenia prokuratury, do których dotarła Polska Agencja Prasowa. Stefan W. chciał wspomnianej nocy wedrzeć się na teren Pałacu Prezydenckiego. Dowiadujemy się też, że motywacją była u niego chęć "zrobienia czegoś wielkiego". Było to dla niego tak ważne, że po odsiadce nawet nie pojechał do rodzinnego domu. Miał zeznać służbom, że pod Pałac Prezydencki przyszedł około trzeciej w nocy. Po niepowodzeniu ze sforsowaniem ogrodzenia zrezygnował ze swojego planu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Później miał przyznawać, że czuł na swoich plecach iż śledzi go policja. Odgrażał się, że dokona zamachu. Dziś nie powiedział śledczym skąd miał nóż, którym śmiertelnie ranił prezydenta Gdańska. Nie wytłumaczył tez jak znalazł się na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. AKTUALIZACJA: Jak informuje Służba Ochrony Państwa, informacje o próbie wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego są nieprawdziwe. Nie wiadomo, co miał na myśli Stefan W. używając tego sformułowania, jednak zdaniem SOP nie doszło do próby sforsowania ogrodzenia Pałacu Prezydenckiego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Andrzej Duda zwołał pilne zebranie wszystkich partii! Wielki kryzys po zamachu na Adamowicza
  2. Prokuratura zwolniła mężczyznę, który oświadczył, że jutro umrze Andrzej Duda
  3. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
  4. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  5. Policja postawiona na nogi po telefonie. „Jutro może zginąć Andrzej Duda”
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News