Duda faworytem w "12 bzdurach roku". Jedną już wygrał

Duda faworytem w "12 bzdurach roku". Jedną już wygrał Źródło: fot. You Tube

Andrzej Duda bezustannie znajduje się na celowniku mediów i każda jego wypowiedź jest szeroko komentowana w przestrzeni publicznej. Zdarza się tak, że wypowiedzi prezydenta znajdują się w plebiscytach i rankingach, które nie cieszą się dobrą sławą. Jakie wypowiedzi zwróciły jego uwagę dziennikarzy tym razem?

Andrzej Duda wygrał plebiscyt ogłoszony przez portal "Nauka o klimacie" na "klimatyczną bzdurę roku 2018". Podczas przemówienia na otwarciu szczytu klimatycznego w Katowicach prezydent RP stwierdził, że węgiel nie ma negatywnego wpływu na klimat i Polska z pewnością nie zdecyduje się na zamykanie kopalni. Portal OKO.press zainspirował się wygraną prezydenta w rankingu i postanowił zgłosić 12 innych wypowiedzi do ewentualnych plebiscytów na bzdury w rozmaitych kategoriach. W jakich dziedzinach - według opinii redakcji serwisu - Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem?

Andrzej Duda faworytem na bzdurę roku aż w 12 kategoriach. Portal OKO.press ogłasza swoje nominacje

Andrzej Duda został nominowany na bzdurę roku przez portal OKO.press aż w 12 kategoriach. Oto dziedziny, których dotyczą nominacje: 1. Bzdura ustrojowa  Portal zgłosił wypowiedź, z której wynika, że prezydent RP błędnie rozumie istotę demokracji i zapomina, że jej fundamentem nie jest wola polityczna rządzących lecz przestrzeganie demokratycznych fundamentów, na czele których znajduje się zasada praworządności. 2. Bzdura historyczna o żołnierzach wyklętych W czasie pogrzebu ofiar represji stalinowskich, który odbył się w sierpniu 2016 Andrzej Duda połączył promowanie "żołnierzy wyklętych" z oskarżeniem III RP i jej władz o to, że wymazywały one pamięć o tej grupie walczących. 3. Bzdura o żarówkach czyli Unia Europejska zabiera suwerenność W jednej ze swoich wypowiedzi Andrzej Duda wywnioskował, że Unia Europejska zabiera ludziom suwerenność, skoro w sklepach dostępne są wyłącznie żarówki energooszczędne. 4. Bzdura o uchodźcach - przyjmowanie imigrantów jako zniewolenie Prezydent stwierdził, że Polska nie reprezentuje postawy antyimigranckiej. Władzom zależy na tym, aby nie zniewalać ludzi, którzy po prostu nie chcą mieszkać w Polsce. 5. Bzdura o siłach nadprzyrodzonych Portal zarzuca Andrzejowi Dudzie, że deprecjonuje rolę wojska, które 15 sierpnia 1920 roku zwyciężyło w starciu polsko-bolszewickim. Jego zdaniem wydarzenie to miało element cudu, za który odpowiedzialna była Matka Boska. 6. Bzdura martyrologiczna czyli Lubin 1982 zamiast Gdańska 1980 Andrzej Duda nie obchodził 37. rocznicy sierpnia 1980 w Gdańsku lecz w Lubinie na Dolnym Śląsku. Prezydent dał w ten sposób wyraz polityce historycznej PiS, która pomniejsza rolę Porozumień Sierpniowych, a kładzie nacisk na walkę z komunizmem.
7. Bzdura o ekshumacji Według prezydenta Andrzeja Dudy ekshumacja wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej była wyrazem szacunku dla rodzin. 8. Bzdura antykobieca o przemocy w rodzinie Andrzej Duda stwierdził, że nie trzeba podpisywać dodatkowej regulacji dotyczących przemocy domowej. Tym samym zlekceważył poważny problem społeczny, jakim niewątpliwie jest przemoc wobec kobiet i dzieci. 9. Bzdura o Trybunale Konstytucyjnym Z wypowiedzi prezydenta RP wynika, że Trybunał Konstytucyjny musi słuchać każdej ustawy. Tym samym praworządność została postawiona na głowie, a prezydent Andrzej Duda w znaczącym stopniu przyczynił się do demontażu jednej z najważniejszych instytucji w kraju. 10. Bzdura amerykańska Z wypowiedzi prezydenta wynikało, że były prezydent USA rozumie i wspiera Prawo i Sprawiedliwość. Nieporozumienie było wynikiem błędnego rozumienia słów wypowiedzianych przez amerykańskiego polityka 11. Bzdura o mediach niezłomnych Andrzej Duda mówiąc o doniosłej roli mediów wychwala w rzeczywistości sam siebie. Tytuły, które przytacza mają ewidentnie charakter prorządowy. 12. Bzdury o samym sobie Prezydent RP stwierdził, że jest człowiekiem niezłomnym, który ciągle się uczy i jest apolityczny. Portal OKOpress przytacza wypowiedzi, które zdecydowanie temu przeczą. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Andrzej Duda faworytem w innych plebiscytach?

Plebiscyty wymienione przez portal OKO.press nie odbyły się w rzeczywistości. Portal podkreśla, że ma ją one charakter przypuszczalny. Jednak redaktorzy pokusili się o wyłonienie kategorii, w których prezydent RP również byłby zdecydowanym faworytem. W razie ogłoszenia takich rankingów, najlepsze wypowiedzi Andrzeja Dudy są już gotowe.Najlepsze newsy dnia:

  1. Fani dostaną ATAKU SERCA! Omenaa Mensah to RODZINA najważniejszej osoby w kraju
  2. Ujawniono, jak i gdzie mieszka NAJPIĘKNIEJSZA W HISTORII polska aktorka. Pospadacie z krzeseł
  3. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  4. Syn Zenka Martyniuka chce być jak Marta Kaczyńska. Ma się zdecydować na OSTATECZNE rozwiązanie
  5. Jackowski przepowiedział STRASZNĄ przyszłość Roberta Biedronia. Nie ma żadnych wątpliwości
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: OKOpress.pl   Następny artykuł