Bunt w PiS przeciwko Dudzie. "Zdrajca!"

Bunt w PiS przeciwko Dudzie. "Zdrajca!" Źródło: Fot. YouTube/Prezydent.pl

Andrzej Duda zaprezentował dziś oficjalnie swoje propozycje pytań, które mogłyby paść w nadchodzącym referendum konstytucyjnym. Jak się jednak okazało, politycy PiS zdecydowanie nie są zadowoleni z działań prezydenta i wypowiadają się o nich w bardzo krytycznym tonie.

Chociaż mogłoby się wydawać, że referendum jest przemyślanym krokiem całego obozu władzy, rzeczywistość wygląda całkowicie inaczej. Andrzejowi Dudzie trudno jest uzyskać poparcie nawet wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda rozwścieczył polityków PiS

W rozmowie z Wirtualną Polską Marek Ast, będący posłem z ramienia PiS wyznał, że nawet nie wiedział o oficjalnym wygłoszeniu przez prezydenta pytań jego pomysłu. - Nie widziałem, bo byłem w drodze. Chyba nie najlepiej wybrał moment. (...) Im większy poziom komplikacji, tym mniejsza może być frekwencja. 10 pytań to dużo - stwierdził polityk krytycznie.

Niespodziewany konflikt wewnętrzny

- Szału nie ma. Brakuje elementu, który mógłby zaciekawić społeczeństwo - dodał za to inny przedstawiciel obozu rządzącego. - Konstytucja wymaga zmian, ale referendum jest ryzykowne. Zapiekłość polityczna jest duża i część obywateli nie weźmie udziału w referendum na złość prezydentowi - dodał także zachowujący anonimowość polityk. Co ciekawe, w PiS Duda ma już być nazywany zdrajcą. Uznał bowiem ponoć pomysł referendum za swój własny, dlatego też nie zamierza konsultować się z nikim w jego sprawie. Zdrajcą nazywają go zresztą już powszechnie najbardziej prawicowi politycy PiS, którzy za złe mają mu wetowanie ustaw partii rządzącej. Po blokadzie ustaw o reformie sądów z lipca zeszłego roku i wecie w sprawie ustawy degradacyjnej powszechna jest wśród nich pogarda wobec prezydenta. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wizja Jackowskiego wstrząsnęła Polską! ZABIJĄ Kaczyńskiego
  2. Tajemnicza paczka dla Kaczyńskiego! Fakt ujawnił jej zawartość
  3. Pilne spotkanie Morawieckiego z prezesem W NOCY! Premier ma dość
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News