Andrzej Duda może już pakować walizki. Tak źle jeszcze nie było

Andrzej Duda może już pakować walizki. Tak źle jeszcze nie było

Andrzej Duda urzęduje w Pałacu Prezydenckim już od 3 lat. A jednak właściwie już mógłby pakować walizki. Jego oceny chyba nigdy nie były tak niskie. Najnowsze badania przeprowadzone kilka dni temu, są bezlitosne. Niemal co czwarta osoba uważa, że Andrzej Duda powinien za swoją pracę dostać... jedynkę!

Aż 24% przebadanych Polaków postawiłoby Andrzejowi Dudzie ocenę niedostateczną za dotychczasową pracę. Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytał grupę reprezentatywną o to, jak Polacy podsumowaliby oceną prezydenturę Dudy. Tak złych wyników prezydent z pewnością się nie spodziewał.

Andrzej Duda coraz mniej lubiany. Jak jego pracę oceniają Polacy?

Badanie przeprowadzone na próbie 1035 osób w dniach 9-10 sierpnia nie pozostawia wątpliwości - poparcie dla prezydenta spada. Aż 24% badanych ocenia pracę prezydenta niedostatecznie. Miernie - 18%. Kolejno, ocenę dostateczną wystawiłoby prezydentowi 15%. Andrzej Duda wykonuje swoją pracę dobrze zdaniem tylko co czwartego Polaka. Bardzo dobrze o działaniach prezydenta myśli zaledwie 15% badanych. Przyznano również ocenę celującą. Tę zadeklarowało jedynie... 4% badanych. Ten i poprzedni sondaż, wskazują na bezlitosny spadek poparcia dla Andrzeja Dudy. Zlecone przez "Super Express" badanie wykazało, że w bitwie o fotel prezydenta Andrzej Duda i Donald Tusk, zrównaliby się w wynikach. Obecny prezydent tylko nieznacznie wygrałby wyścig z obecnym przewodniczącym Rady Europejskiej. Różnica 2% znajdowała się jednak w granicy błędu, więc była niezauważalna. Zdaniem socjologów, przeprowadzone badanie nie jest optymistycznym sygnałem dla głowy państwa. Andrzej Duda powinien zacząć się bać utraty stanowiska, ponieważ miesiąc temu Donald Tusk przyznał, że rozważa po zakończeniu kadencji w Parlamencie Europejskim start w wyborach w Polsce. Cieszący się zainteresowaniem polityk o międzynarodowej karierze jest dla wielu Polaków alternatywą. Ci zawiedzeni działalnością Dudy i partii rządzącej często sympatyzują z byłym premierem. Czy Donald Tusk dotrzyma słowa i wróci na polską scenę polityczną?  1. PiS gotowy do WOJNY! Wyznaczył specjalnego dowódcę
  2. Patryk Jaki przegra wybory przez własnego brata?! Nie uwierzycie, czym się zajmuje
  3. Tusk zmiażdżył Kaczyńskiego na oczach całej Polski. Ale opozycja jest wściekła
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu