Agata Duda wróciła do pracy! Wiemy, gdzie i co robi, co na to prezydent?

Agata Duda wróciła do pracy! Wiemy, gdzie i co robi, co na to prezydent?

Agata Duda pełni od 2015 roku stanowisko polskiej pierwszej damy, które objęła po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta. Żona towarzyszy głowie państwa podczas najważniejszych spotkań i podróży, jednak nie zamierza także rezygnować ze swych dawnych pasji. Jak donoszą media, życiowa partnerka polityka zdecydowała się na powrót do pracy w dość specyficznych warunkach.

Kiedy Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta Polski, jego żona objęła automatycznie stanowisko pierwszej damy. Od dawna mówi się jednak, że partnerka polityka nie jest wcale zachwycona publiczną funkcją, którą przyszło jej pełnić. Agata Duda tęskni ponoć za Krakowem, w którym przez wiele lat mieszkała oraz za pracą jako nauczycielka języka niemieckiego. Z tego względu spekulowało się nawet na temat rzekomego ultimatum postawionego przez nią mężowi. Pierwsza dama stwierdziła ponoć, że bez względu na wynik wyborów prezydenckich w 2020 roku wróci do dawnego domu. Nie są to jednak oczywiście informacje oficjalnie potwierdzone. Pierwsza para konsekwentnie ich nie komentuje.

Gdzie pracuje Agata Duda? Czym zajmuje się pierwsza dama?

Jak donoszą media, życiowa partnerka prezydenta zdecydowała się jednak na zapewnienie sobie chociaż namiastki dawnego życia. Według dziennikarzy "Super Expressu" żona Andrzeja Dudy bezpłatnie udziela więc w Pałacu Prezydenckim lekcji języka niemieckiego grupie dzieci. W przeszłości chętnie odwiedzała także liczne szkoły oraz prowadziła zajęcia w ramach kółka zainteresowań, co niezmiennie pragnie kontynuować. - Tak, moja żona uczy społecznie języka niemieckiego - potwierdził w rozmowie z "SE" sam prezydent, który ewidentnie cieszy się szczęściem swojej partnerki i jest nastawiony pozytywnie do jej pomysłu.

Co o Agacie Dudzie sądzili krakowscy uczniowie?

Kiedy jeszcze Duda pracowała w jednym z krakowskich liceów, uwielbiali ją zarówno uczniowie, jak i współpracownicy. Ostatnia lekcja, którą poprowadziła przed przeprowadzką do Warszawy, była więc pełna wzruszeń. Grono pedagogiczne placówki, w której uczyła na co dzień pierwsza dama, do dziś wypowiada się o niej w bardzo ciepły, przychylny sposób.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Bardzo obowiązkowa, a z drugiej strony bardzo radosna. Jest bardzo lubiana przez nauczycieli i, co istotne, uczniów - twierdził kilka lat temu Marek Stępski, dyrektor liceum, w którym pracowała żona Andrzeja Dudy. - To jest jej prawdziwe powołanie. Może nawet większe niż pełnienie obowiązków pierwszej damy… - ujawniła za to jej koleżanka, która także uczyła w tej samej szkole.Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany polityk odszedł właśnie z PO. Zrezygnował w atmosferze skandalu
  2. Kaczyński się wygadał! Tak Morawiecki trafił do PiS, trudno w to uwierzyć
  3. Znany polityk publicznie naubliżał Agacie Dudzie! Nie zostawił na niej suchej nitki
  4. Policja ujawnia nowe, oburzające fakty ws. wypadku kolumny Dudy, gdzie ucierpiało dziecko
Następny artykuł