Andrzej Duda zwołał pilne zebranie wszystkich partii! Wielki kryzys po zamachu na Adamowicza

Andrzej Duda zwołał pilne zebranie wszystkich partii! Wielki kryzys po zamachu na Adamowicza

Andrzej Duda wystąpił z niespodziewaną inicjatywą związaną z wczorajszym atakiem na Pawła Adamowicza. Informację o tym przekazał dziennikarzom rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podczas krótkiego spotkania prasowego przed Pałacem Prezydenckim dosłownie kilka minut temu.

Andrzej Duda wystąpił z zaskakującym pomysłem. W związku z brutalnym atakiem na Pawła Adamowicza podczas wczorajszego finału WOŚP postanowił niespodziewanie wezwać do siebie szefów wszystkich partii politycznych mających swoich przedstawicieli w Sejmie.

Andrzej Duda z własną inicjatywą

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował o wszystkim dziennikarzy zaproszonych na krótką konferencję prasową przed Pałacem Prezydenckim dosłownie chwilę temu. Andrzej Duda na godzinę 16 zaprosił do Pałacu przedstawicieli wszystkich parlamentarnych ugrupowań politycznych. Szefowie partii i ruchów zostaną poproszeni o udział i zaangażowanie we wspólnym marszu pod przewodnictwem samej głowy państwa. Marsz ma mieć miejsce jutro wieczorem w Gdańsku i odbywać się pod hasłem walki z przemocą i barbarzyństwem w życiu publicznym. Wszystkie szczegóły dotyczące samego marszu zostaną podane przez Kancelarię Prezydenta RP po spotkaniu zaplanowanym na godzinę 16. Wówczas dowiemy się, czy sam marsz dojdzie do skutku oraz jacy politycy zadeklarowali chęć udziału.

Zamach na Pawła Adamowicza

W niedzielę wieczorem tuż przed tzw. światełkiem do nieba podczas gdańskiego finału WOŚP prezydent miasta został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Mężczyzna zadał włodarzowi kilka ciosów nożem desantowym, a następnie wykrzyczał do mikrofonu motywy swojej zbrodni. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Jak stwierdził, wszystko to było spowodowane tym, że przez 5 lat siedział niewinnie w więzieniu i był "torturowany przez PO". W wyniku ataku prezydent Gdańska musiał zostać poddany reanimacji jeszcze na scenie finału. Następnie został przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast wzięto go na salę operacyjną. W nocy lekarze poinformowali, że po 5-godzinnej operacji stan samorządowca nadal jest bardzo ciężki. Paweł Adamowicz ma poważną ranę serca, przepony i organów wewnątrz jamy brzusznej. Media informowały także o przeciętej aorcie. Na chwilę obecną nadal trwa walka o życie gospodarza Gdańska. Jak poinformowali lekarze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, prezydent nie oddycha samodzielnie, także jego serce jest wspomagane w pompowaniu krwi. Podczas nocnej operacji politykowi przepompowano 41 jednostek krwi. W całym Gdańsku trwa poruszenie, połączone równocześnie z akcją oddawania krwi na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Z samego rana zgłosiło się tam ponad 100 osób, odzew społeczny był niezwykły. Z całego kraju, a także zza granicy płyną słowa miłości i zapewnienia o modlitwie. Swoje wsparcie wyrazili Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Grzegorz Schetyna, Kacper Płażyński, a nawet wiceszef KE Frans Timmermans czy burmistrz Londynu Sadiq Khan. Redakcja Pikio.pl na bieżąco śledzi i przekazuje wszystkie informacje. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Waga Dody jest PRZERAŻAJĄCO mała. Fani moją powody do zmartwień?
  2. Po 10 latach spotkał ją najgorszy dramat. Wyrazy wsparcia dla Anny Muchy
  3. Przełom ws. zamachu na Pawła Adamowicza. Prokuratura ujawniła NOWE, szokujące fakty
  4. Młodzież Wszechpolska wystawiła „akt zgonu” Adamowicza. Prokuratura Ziobry uznała, że nie ma problemu
  5. "Byłoby miło, gdyby zdechł". Ohydny festiwal nienawiści po ataku na Adamowicza
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News