Andrzej Duda, w ocenie mediów, zawiesił swoją działalność polityczną. Doniesienia o skandalach wokół prezydenta i Prawa i Sprawiedliwości sprawiły, że niemalże cała Polska zwróciła głowę w stronę… Donalda Tuska. Niektórzy już nazwali go „królem Polski”. Czy ma szansę na prezydenturę?

Andrzej Duda ma powody do zmartwień. Tej jesieni nie sprawdził się jako głowa państwa. W ocenie mediów nie poradził sobie z organizacją Marszu Niepodległości, a podczas obchodów 11 listopada pokazał dość agresywną retorykę antyunijną.

Wszystkiemu przyglądał się Donald Tusk i w ocenie opinii publicznej zachował się na medal. Media spekulują nad jego startem w wyborach prezydenckich. Jedno jest pewne, polityczne szachy wygrał już dziś.

Andrzej Duda czy Donald Tusk? Polacy nie mają wątpliwości

Donald Tusk pojawił się w Polsce za sprawą afery Amber Gold. Był ostatnim i najbardziej kluczowym świadkiem, który odpowiadał przed komisją. Opanowanie i dyplomacja, którą pokazał w starciu z Małgorzatą Wassermann sprawiły, że zaczął być odbierany przez polską scenę polityczną jako jeden z przyszłych kandydatów na prezydenta.

Przeciwnicy polityczni szefa Rady Europejskiej wskazują, że jest on dość potężnym zagrożeniem dla członków Prawa i Sprawiedliwości. W ich ocenie, pokazuje mocno europejską politykę, co może mu przynieść szereg zwolenników.

Andrzej Duda w tym czasie zaliczył kilka wpadek. Jedną z kluczowych było przemówienie podczas obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Prezydent, mówiąc o Polsce nie odniósł się do wartości europejskich. Nie przedstawił także najważniejszego polityka z Brukseli, jakim był tego dnia był Donald Tusk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krystyna Pawłowicz wolałaby to ukryć. Wstydliwe fakty z życia posłanki

Czy Donald Tusk będzie dobrym prezydentem?

Wielu zwolenników byłego premiera zauważa, że podczas przemówienia w Łodzi, Donald Tusk wypowiedział najbardziej prezydenckie przemówienie w historii. Gdy Prawo i Sprawiedliwość promowało podziały i wszczynało kłótnie między entuzjastami marszu a jego przeciwnikami, szef Rady Europejskiej uspokajał i mówił o braku podziałów. Gdy media donosiły o konflikcie w Pałacu Prezydenckim, gdzie współpracownicy głowy państwa nazywały polityka „Andrzejkiem”, Tusk spokojnie przekonywał Polaków do swoich racji.

Afera wokół szefa KNF sprawiła, że wielu zwolenników PiS szuka odpowiedniej alternatywy. Czy Donald Tusk wśród nich znajdzie swoich wyborców? Bez wątpienia były premier jest obecnie na fali wznoszącej, a jego potencjalny elektorat rośnie. Przewodniczącemu Rady Europejskiej pomaga fakt, że PiS na razie nijak nie potrafi z afer się wykaraskać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Tusk będzie wściekły! Okrutnie zaatakowali jego ciężarną córkę
  2. Donald Tusk załamany. Śmierć bliskiej osoby odebrała mu radość życia
  3. Donald Tusk załamany. Śmierć bliskiej osoby odebrała mu radość życia
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziecie w szoku!
  5. Znaki zodiaku, które są największymi leniuchami. Kochają spać

Małgorzata Wassermann zmiażdżona? Najlepsze memy po przesłuchaniu Tuska

ŹRÓDŁOnatemat.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl