Andrzej Duda zaapelował do Polaków
Facebook.com/prezydentpl
Monika Majko - 30 Listopada 2020

Andrzej i Agata Duda proszą o pilną pomoc, sytuacja jest bardzo zła. Para prezydencka apeluje do Polaków

Andrzej Duda wraz z żoną zaapelowali do Polaków o pomoc dla potrzebujących, para prezydencka postanowiła wesprzeć coroczną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prowadzoną przez Caritas Polska. W mediach społecznościowych pojawiło się poruszajace nagranie

Andrzej Duda wraz z żoną postanowili włączyć się w świąteczną pomoc dla potrzebujących. Prezydencka para wsparła zbiórkę funduszy, prowadzoną przez Caritas Polska, i zaapelowała do Polaków o datki na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda apelują o pomoc

Zbliża się czas świat Bożego Narodzenia, a w związku z tym para prezydencka postanowiła włączyć się w coroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i zaapelowała do Polaków o wsparcie Caritasu. Nagranie z apelem Andrzeja i Agaty Dudów opublikowano na Facebooku kancelarii prezydenta.

Dramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychDramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychCzytaj dalej

– Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych – przekazał w nagraniu Andrzej Duda.

Agata Kornhauser-Duda tłumaczy w nagraniu, że "zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby".

– Wielu najmłodszych dzięki naszej pomocy i ofiarności będzie mogło rozwinąć swoje talenty i zainteresowania – wyjaśniła pierwsza dama.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Para prezydencka zachęca do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

Andrzej Duda nawiązał również do obecnej sytuacji związanej z pandemią, prezydent Polski podkreślił znaczenie wzajemnej życzliwości i zaapelował do obywateli o solidarność i odpowiedzialność.

– Bądźmy solidarni zawsze, ale zwłaszcza w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich roku [...] W te najbardziej rodzinne święta w roku dodawajmy sobie otuchy i nadziei - dobrym słowem i wspólną radością, ale też konkretnym czynem – podkreślił Andrzej Duda.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Prezydent podziękował także wszystkim, którzy co roku wspierają Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, zwracając uwagę, że od lat ma ono charakter ekumeniczny, choć prowadzone jest przez katolicką organizację charytatywną.

– Dziękuję wszystkim, którzy tworzą to wspaniałe, ogromne i ważne dzieło – katolikom, protestantom, prawosławnym – wszystkim ludziom dobrej woli. Ekumeniczny wysiłek na rzecz bliźnich to świadectwo łączących nas wartości i wspólnoty wszystkich Polaków – podkreślił Andrzej Duda.

– Życzę państwu, życzę nam wszystkim, byśmy razem solidarnie pokonali obecne trudności. Bądźmy sobie bliscy i otwarci na innych - podsumował Andrzej Duda.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News