Andrzej Duda przerwał milczenie
Pikio.pl
Bartłomiej Cieślak - 28 Października 2020

Andrzej Duda przerwał milczenie. Widzowie Polsatu wszystko usłyszeli na żywo

Andrzej Duda do tej pory milczał na temat skandalicznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, ze aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją RP. Bierność prezydenta oraz pierwszej damy budziła duże zbulwersowanie wśród opinii publicznej. Polacy oczekiwali, że Agata Duda opowie się po stronie kobiet. Najnowsze wypowiedzi pary prezydenckiej budzą mieszane uczucia. Wiemy, co powiedzieli.

Andrzej Duda zdecydował się na zabranie głosu w sprawie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W rozmowie z dziennikarzami Polsat News wyznał, co sądzi na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz wystosował apel do Polaków. Co ciekawe, tym razem milczenie przerwała nawet Agata Duda.

Niewiarygodne odkrycie ws. koronawirusa. 80% zakażonych łączyła jedna rzecz, trzeba wiedziećNiewiarygodne odkrycie ws. koronawirusa. 80% zakażonych łączyła jedna rzecz, trzeba wiedziećCzytaj dalej

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie protestów

Andrzej Duda przez ostatnie dni pozostawał niedostępny, tłumacząc to problemami zdrowotnymi związanymi z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Dziś powrócił do życia publicznego i udzielił wywiadu na temat obecnej sytuacji politycznej.

- Jestem bardzo zasmucony protestami, które odbywają się na ulicach - wyznał prezydent.

Andrzej Duda nawiązał także do dzisiejszego oświadczenia swojej córki, Kingi, która zadeklarowała, że rozumie, o co walczą Polki. Doradczyni prezydenta zaznaczyła, że konieczne będzie wypracowanie odpowiedniego kompromisu, gdyż każda kobieta ma prawo do decydowania o własnym ciele i życiu.

- Rozumiem oburzenie kobiet wywołane wyrokiem TK z 22 października. Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu. Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody - akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają poglądów skrajnej grupy protestujących - napisała młoda prawniczka w swoich mediach społecznościowych, wywołując - jak się okazuje - wielką dumę swojego ojca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

- Jestem dumny z mojej córki. Ma swoje zdanie i wyraziła je. Jest odmienne od mojego - powiedział prezydent, zaznaczając różnice światopoglądowe pomiędzy nim a Kingą Dudą.

Andrzej Duda - podobnie jak córka - stwierdził, że niezbędne będzie podjęcie dyskusji i wypracowanie kompromisu, który zadowoliłby obie strony sporu o zasadność wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Po raz pierwszy od lat na temat sytuacji Polek zdecydowała się wypowiedzieć także Agata Duda.

- Cieszę się, że mąż powiedział o tym, że trzeba przygotować jakieś rozwiązania - powiedziała pierwsza dama, zaznaczając jednocześnie, że sama nie wyobraża sobie usunięcia ciąży - Wynika to z moich przekonań i wiary. Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości.

- Trzeba przygotować przepisy wspólnie z ekspertami, żeby np. dzieci z zespołem Downa były chronione oraz żeby kobiety nie były narażane na cierpienie fizyczne i psychiczne - mówił Andrzej Duda, tłumacząc, co ma na myśli, mówiąc o nowym kompromisie aborcyjnym.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Prezydent zaapelował do Polaków o zachowanie spokoju i rozsądku w tak trudnej dla wszystkich sytuacji. Przypomniał, że rząd nie wyraża zgody na agresję słowną i fizyczną. Podziękował również przedstawicielom służb mundurowych, którzy zajmują się ochranianiem demonstracji.

- Agresja słowna czy fizyczna nie jest zgodna z demokratycznymi zasadami. Wzywanie do niej jest nieodpowiedzialne. Wzywam do spokoju i rozsądku, by zachowywać się w sposób stonowany (...) Mamy bardzo odpowiedzialnych policjantów, którym dziękuję. Jestem przekonany, że poradzą sobie z każdą sytuacją (...) Jeszcze raz wzywam, by zachować spokój (...) Uczynię wszystko, by sprawa aborcji została załatwiona - zaznaczył Andrzej Duda, nawiązując do wczorajszego apelu Jarosława Kaczyńskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Zrobił sobie drzemkę w parku, nagle podszedł do niego gepard. Wszystko się nagrało
  3. Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Polska zablokowała debaty UE w sprawie sztucznej inteligencji. Kuriozalna sytuacja, wszystko przez jedno słowo
  8. Zaskakujący produkt, który może uchronić Twoje zdrowie. Zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News