Andrzej Duda - co się dzieje z prezydentem
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 28 Października 2020

Z ostatniej chwili: Wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Dudą. Przerwano milczenie ws. protestów

Andrzej Duda póki co nie zdecydował się skomentować protestów, które od kilku dni odbywają się w wielu polskich miastach. Prezydencki minister zdecydował się wyjaśnić sytuację.

Andrzej Duda milczy od czasu, kiedy w Polsce pojawiły się pierwsze protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Tysiące Polek i Polaków wyszło na ulice w geście sprzeciwu dla braku poszanowania godności kobiet.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Chociaż w sprawie zarówno orzeczenia TK, jak i samych protestów, wypowiadały się już najważniejsze osoby w państwie (a specjalne "orędzie" postanowił wczoraj wieczorem wydać nawet Jarosław Kaczyński"), to trudno wśród głosów znaleźć ten, należący do Andrzeja Dudy.

Prezydent dosłownie zapadł się pod ziemię i do tej pory nie było wiadomo, dlaczego nie zabrał jeszcze głosu w sprawie, która podzieliła Polaków. Sytuację postanowił wyjaśnić prezydencki minister. Andrzej Dera podał dosyć kuriozalny powód nawiązujący bezpośrednio do kwarantanny prezydenta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Minister był gościem na antenie Radia Plus. To właśnie tam usłyszał pytanie o to, co dzieje się z prezydentem. Andrzej Dera stwierdził, że prezydent nie zabrał głosu ws. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ... nie ma warunków do przeprowadzenia zdalnej rozmowy.

- Ponieważ przebywa w miejscu odosobnienia i z tego, co wiem, nie ma warunków, żeby przeprowadzać transmisję. Pan prezydent ma swoich ministrów, którzy się w tej kwestii wypowiadają - odpowiedział Andrzej Dera.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Wiadomo, co dzieje się z Andrzejem Dudą. Przerwano milczenie ws. protestów

2. Są przecieki w sprawie drugiego lockdownu. Plany rządu zaskakują, kluczowy jest czwartek

3. Kinga Duda przerwała milczenie. Wydała oświadczenie dot. protestów aborcyjnych

Jednak w innej części programu minister sam sobie zaprzeczył twierdząc, że Andrzej Duda jednak wykonuje inne obowiązki służbowe.

- Pan prezydent na szczęście choruje bezobjawowo. Z tego należy się cieszyć. Przebywa w miejscu izolacji, z nikim się nie kontaktuje, jedynie telefonicznie. Podpisuje też dokumenty, sam wczoraj wysyłałem ich szereg - powiedział minister na antenie Radia Plus.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mężczyzna przyłapał żonę w łóżku z kimś innym. Myślała, że nikt ich nie nakryje, grubo się myliła
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Polski mistrz świata ma koronawirusa, wiadomości są dramatyczne
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Zapadła ważna decyzja dla klientów UPC. Firma zwróci pieniądze obecnym i dawnym klientom, jest jeden warunek
  7. Dosyp kilka łyżek. Schabowe robione inaczej wyjdą bardziej chrupiące niż kiedykolwiek, nieziemski przepis
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Plus/Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News