Duda może otwierać szampana. Przed nadchodzącymi wyborami rośnie mu poparcie

Duda może otwierać szampana. Przed nadchodzącymi wyborami rośnie mu poparcie Źródło: YouTube/ Prezydent.pl

Andrzej Duda może z optymizmem patrzeć w przyszłość. Kolejny sondaż udowadnia, że głowa państwa cieszy się niesłabnącym poparciem. W przyszłorocznych wyborach prezydenckich będzie zdecydowanym faworytem.

Andrzej Duda ma powody do optymizmu. Wybory prezydenckie już za rok, a wszystko wskazuje, że może on liczyć na reelekcję. Kolejny sondaż udowadnia, że prezydent cieszy się bardzo dużym poparciem, a jego praca jest przez Polaków oceniana pozytywnie. Ten kapitał zaufania ma zaowocować za rok, przy urnach wyborczych.

Andrzej Duda pewniakiem w wyborach? Cieszy się dużym poparciem

Najnowszy sondaż opublikowany przez Kantor wskazuje, że blisko połowa Polaków jest zadowolona z kadencji Andrzeja Dudy. Aż 48 procent badanych dobrze ocenia pracę prezydenta. W porównaniu do analogicznego badania z czerwca, ten wynik jest lepszy o 5 pkt. proc. Wśród pozytywnie oceniających prezydenta, aż 10 procent jest bardzo zadowolonych z jego działań. 

Grupa niezadowolonych z kadencji Andrzeja Dudy zmniejszyła się o 5 pkt. proc. Negatywnie aktywności prezydenta ocenia obecnie 37 procent badanych, z czego 14 procent - zdecydowanie negatywnie. Z kolei 15 procent ankietowanych stwierdziło, że nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.

Ten sondaż to kolejny argument za wystawieniem przez PiS Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Ten ruch wydaje się oczywisty i naturalny, choć jeszcze nikt go oficjalnie nie potwierdził. Niedawno Jarosław Gowin powiedział, że ewentualne "wycofanie poparcia dla Andrzeja Dudy ze strony Zjednoczonej Prawicy oznaczałoby, że gen samozagłady, który słusznie przypisywano prawicy w latach 90., znów się odradza"

Nie tylko prezydent. Rośnie poparcie dla rządu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sondaż Kantoru jest dobrą wiadomością nie tylko dla Andrzeja Dudy, lecz także dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Wyniki wskazują, że w lipcu zwiększyło się także poparcie dla rządu. Pracę premiera i ministrów ocenia teraz pozytywnie 45 procent badanych, to o 2 pkt. proc. więcej, niż miesiąc wcześniej. Negatywną ocenę wystawia rządowi Mateusza Morawieckiego 39 procent ankietowanych. Grupa niezadowolonych spadła o 3 pkt. procentowe. 

Prognostyk przed wyborami jest więc dla partii rządzącej dobry, lecz jej władze muszą pamiętać, że same sondaże nie wygrywają głosowania. Udowodnił to sam Andrzej Duda, który w 2015 roku sensacyjnie wygrał z murowanym faworytem ankiet i badań - Bronisławem Komorowskim.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka skrzywdziła córkę w najgorszy możliwy sposób. Zniszczyła jej życie. Poziom waszego zażenowania sięgnie zenitu
  2. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  3. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie
  4. Dieta zupowa jest niesamowita! Nadzwyczajne efekty robią wielkie wrażanie na wszystkich
  5. Ledwo trzymała się na nogach, gdy ludzie rozpoznawali jej twarz aż przystawali. To wielka gwiazda disco polo!
  6. Policja przekazała pilne wieści dot. akcji ratunkowej chłopca nad polskim morzem w Polsacie. Niestety, są najgorsze z możliwych 

Źródło: WP

Następny artykuł