Kto powinien stanąć do walki z Dudą? Polacy wskazali głównego rywala

Kto powinien stanąć do walki z Dudą? Polacy wskazali głównego rywala Źródło: Instagram/prezydent_pl

Andrzej Duda został prezydentem w 2015 roku. Jego kadencja zbliża się ku końcowi, bo wybory prezydenckie są już w przyszłym roku. Zaczynają się pierwsze spekulacje na temat tego, kto będzie konkurentem kandydata PiS.

Andrzej Duda ma jeszcze około roku do końca swojej pierwszej kadencji. Po wypowiedzi prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego można wnioskować, że 47-latek w najbliższych wyborach będzie się ubiegał po reelekcję. Opozycja zastanawia się, kto powinien stanąć w szranki z obecnym prezydentem.

Andrzej Duda zbudował sobie silną pozycję przed kolejnymi wyborami. Trudno będzie o mocnego konkurenta

- Mamy wspaniałego prezydenta, ale powinien być wybrany na kolejną kadencję. Najlepiej w pierwszej rundzie - mówił Jarosław Kaczyński, zapowiadając swojego kandydata w wyborach prezydenckich.

Trzeba przyznać, że trudno będzie pokonać prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Choć wygrana w ostatnich wyborach wymagała drugiej tury, to nie da się ukryć, że od tego czasu pozycja Andrzeja Dudy w polityce znacznie wzrosła. Obecnie w rankingach zaufania 47-latek zajmuje najwyższe pozycje, przez co jego konkurenci będą mieli naprawdę trudne zadanie.

Konkurent dla Andrzeja Dudy. Wyniki ankiety nie pozostawiają wątpliwości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ankiecie przeprowadzonej przez SW Research dla "Rzeczpospolitej" okazało się, że rzeczywiście obecny prezydent znajduje się na szczycie list zaufania. Zaraz za nim jest kandydat, którego wiele osób popierających opozycję chciałoby zobaczyć z powrotem w polskiej polityce - Donald Tusk. To on zdaniem Polaków jest najpoważniejszym przeciwnikiem, który może zagrozić obecnemu prezydentowi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

Zaraz za nimi znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 11,5%, później Barbara Nowacka z 6,8%. Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna miał jedynie 6,3 punktów procentowych, natomiast 14,2% respondentów wskazywało, że kandydatem powinien być jeszcze ktoś inny - sporo z nich twierdziło, że dobrą kandydatką byłaby Aleksandra Dulkiewicz. Jedynie 35,5% ankietowanych nie ma pojęcia, kto mógłby konkurować w wyborach z Andrzejem Dudą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piotr Woźniak-Starak najpiękniej opowiadał o miłości do żony. Jego słowa w obliczu tragedii rozrywają serce dwa razy mocniej
  2. Znaki zodiaku o NAJBARDZIEJ ognistym temperamencie. Oni mają diabełka za skórą
  3. Piotr zanurkował w jeziorze. Wyjął z wody niezwykłą rzecz, skrywała się na dnie wiele lat
  4. „I nie opuszczę cię aż do śmierci” w ich przypadku potrwało kilka minut. Tragiczna śmierć młodej pary
  5. Żona miała poważny problem z mężem, ich związek wisiał na włosku. Wpadła na pomysł, który wzrusza do łez

Źródło: Fakt

Następny artykuł