Dawid Szydło skazany i ułaskawiony przez Dudę. "Absurdalne zarzuty"

Dawid Szydło skazany i ułaskawiony przez Dudę. "Absurdalne zarzuty" Źródło: Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu

Andrzej Duda zdecydował się skorzystać z przysługującemu prezydentowi prawa do udzielenia łaski i ułaskawił Dawida Szydło. Powodem jego skazania miał być wyjątkowo absurdalne zarzuty.

Andrzej Duda otrzymał list prosto od Dawida Szydło, który opisywał warunki jego pobytu w areszcie, oraz absurdalne zarzuty, które przeciwko niemu postawiono. Prezydent podjął decyzję o ułaskawianiu Polaka.

Dawid Szydło usłyszał zarzuty, trafił do aresztu

Sprawa zaczęła się w 2017 roku, kiedy Dawid Szydło był na wycieczce w Czarnogórze. Zgubił się wtedy w lesie w okolicy Baru. Gdy próbował znaleźć wyjście, utknął na półce skalnej, z której jedynym wyjściem była ogromna przepaść. Zadzwonił więc po pomoc, a po wielu problemach z uzyskaniem jej, w końcu udało się ściągnąć do pomocy lokalnych strażaków.

Sama akcja ratunkowa była według Dawida Szydło poprowadzona w skandaliczny sposób. Strażacy najpierw kazali mu wyjść, skacząc w przepaść, a jeszcze później mieli problemy ze znalezieniem go, mimo że ten wypełniał ich polecenia. W końcu kazali mu rozpalić ognisko, aby dym pomógł w zlokalizowaniu miejsca pobytu Polaka. W efekcie ogień rozprzestrzenił się na drzewa i doszło do gigantycznego pożaru, w którym spłonęło kilka hektarów lasu. Straż pożarna walczyła z żywiołem kilka dni, a sprawa była w tamtym czasie tematem numer jeden w Czarnogórze. Po uratowaniu Polaka postawiono mu zarzuty umyślnego spowodowania pożaru lasu.

Andrzej Duda ułaskawił Dawida Szydło

Polak trafił do celi z czarnogórskimi kryminalistami. Miał trudne warunki, a według jego relacji zarówno adwokat, jak i konsulat nie pomagali w wydostaniu go z więzienia. Zdecydował się więc na napisanie listu do Andrzeja Dudy z prośbą o łaskę. Gdy jego wiadomość dotarła do prezydenta, było głośno o niej w mediach zarówno Polskich, jak i Czarnogórskich. W końcu prezydent zdecydował się udzielić prawa łaski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy humanitarne, a w szczególności: tragiczny splot zdarzeń, które doprowadziły do nieumyślnego zdarzenia, dotychczasową niekaralność, odbycie części kary pozbawienia wolności, obecne zachowanie i wiek osoby skazanej - napisano w decyzji prezydenta.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyciekło zdjęcie Jolanty Kwaśniewskiej sprzed lat. Nic dziwnego, że tak długo ukrywała je w sekrecie
2. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala

- Bardzo się cieszę, ogromnie dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za taką decyzję oraz wszystkim, którzy przez ten cały czas mi pomagali, wspierali mnie i moją rodzinę. Dziękuję za wszelkie ofiary i modlitwy - mówił dla Onetu Polak po wyjściu z więzienia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Wskaż, które dziecko zbiło wazon. Znaczenie odpowiedzi zetnie cię z nóg

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News