Andrzej Duda pilny apel
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 23 Listopada 2020

Pilny apel Andrzeja Dudy do Polaków. Sytuacja jest dramatyczna

Prezydent Andrzej Duda opublikował w mediach społecznościowych materiał wideo opatrzony krótkim podpisem, w którym pilnie zaapelował do Polaków. Prosił on, aby każda osoba, która przeszła zakażenie Covid-19, sprawdziła, czy posiada przeciwciała oraz oddała osocze. To jedna z niewielu rzeczy, które w efektywny sposób pomagają zwalczyć chorobę.

Andrzej Duda jakiś czas temu został zakażony koronawirusem. W związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na obecność Covid-19, został skierowany na izolację. Prezydent całą chorobę zniósł dość dobrze, a niedawno zupełnie wyzdrowiał, dzięki czemu mógł spokojnie powrócić do swoich obowiązków.

Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaPacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitalaCzytaj dalej

Andrzej Duda pilnie apeluje do Polaków o oddawanie osocza

Prezydent oddał osocze i do tego samego zachęcił również wszystkich innych ozdrowieńców. - Wyzdrowiałem, oddaję osoczę i wszystkich Was ozdrowieńców do tego zachęcam! Wielu ludzi potrzebuje naszej pomocy! - napisał prezydent na swoim profilu na Twitterze, gdzie opublikował krótkie nagranie.

Andrzej Duda wybrał się poradni krwiodawstwa, gdzie oddał swoje osocze. Jest ono wykorzystywane w terapiach leczenia osób, które zostały zakażone koronawirusem i przechodzą chorobę bardzo ciężko. Oddając osocze, jesteśmy w stanie pomóc wielu osobom, których organizm nie jest w stanie wytworzyć przeciwciał na tyle dużo lub szybko, aby samodzielnie zwalczyć chorobę.

Prezydent zachęcał również ozdrowieńców do tego, by sprawdzali, czy posiadają przeciwciała. W przypadku, gdy służby medyczne wyrażą zgodę na oddanie osocza, powinniśmy umówić się w punkcie krwiodawstwa i je oddać. Możemy pomóc nawet dziewięciu osobom!

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

4 listopada prezydent Andrzej Duda zakończył izolację. Była ona skutkiem zakażenia się przez niego koronawirusem. Teraz, gdy minął odpowiedni czas od momentu ustąpienia objawów, mógł oddać osocze oraz pomóc innym osobom, które zachorowały na koronawirusa.

Jak wynika z informacji RMF FM, dawców osocza zdecydowanie przybywa. W porównaniu do sytuacji sprzed dwóch tygodni można zdecydowanie mówić nawet o rekordzie. Apele o zgłaszanie się potencjalnych dawców nie powinny jednak ustawać. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na osocze wciąż jest ogromne, a każdego dnia w całym kraju przybywają tysiące chorych osób.

Badaniem próbek osocza pobranego od ozdrowieńców z całego kraju zajmuje się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Dwa tygodnie temu otrzymali oni do zbadania 350 próbek, 3 tygodnie temu - około 200, z kolei miesiąc temu - zaledwie 100. Coraz więcej osób decyduje się na oddanie osocza, jednak sytuacja w kraju nadal jest poważna.

Dzisiaj grzeje:

  1. Księżna Kate i książę William przekazali smutną wiadomość. "Będziemy za nim bardzo tęsknić", pies nie żyje
  2. Dali bezdomnej kobiecie kopertę z pieniędzmi i zaczęli ją śledzić. Finał odebrał im mowę, nigdy się nie spodziewali podobnego zachowania
  3. Młodsza siostra powiedziała Julii, jaką dostała pracę domową z religii. Kobieta wpadła w szał

W stacjach od jednego dawcy pobiera się 600 ml osocza. Następnie zostaje ono podzielone na 3 porcje. Jedna porcja, czyli 200 ml to jedna jednostka osocza, czyli jedna dawka leku. Oznacza to, że przy jednorazowym oddaniu osocza, jesteśmy w stanie pomóc trzem osobom.

Jeden dawca może być źródłem leku dla trzech pacjentów po jednorazowym oddani osocza. W przypadku ozdrowieńców procedura ta standardowo może zostać powtórzona trzykrotnie, w odstępie tygodnia. W ciągu trzech tygodni mamy więc możliwość trzykrotnego oddania osocza, czyli pomagamy aż 9 różnym osobom!

Andrzej Duda apel

Źródło: Twitter

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Twarz jest odzwierciedleniem stanu zdrowia. Niektóre zmiany mogą być objawem poważnych chorób
  2. Choroby, z którymi możesz żyć latami i nic o nich nie wiedzieć. Niektóre dają objawy bardzo późno
  3. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  4. Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny
  5. 24-latka z Sosnowca zostawiła na ulicy 3-letniego synka, teraz się tłumaczy. Przerażające słowa, ręce opadają
  6. Kiszone pomidory są fenomenalnym probiotykiem. Mają powalające właściwości
  7. Od pierwszego stycznia spore zmiany. Ministerstwo rolnictwa podzieliło się wskazówkami dla przedsiębiorców
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF FM

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News