Andrzej Duda powiedział prawdę o sytuacji Polski? Jest gorzej, niż myśleliśmy

Andrzej Duda powiedział prawdę o sytuacji Polski? Jest gorzej, niż myśleliśmy Źródło: youtube.com TVP Info

Andrzej Duda z wielkim bólem przyznał, jak tak naprawdę wygląda sytuacja w Polsce. Jest jeszcze gorzej, niż wielu mogło się spodziewać,

Andrzej Duda wydał w ostatnich dniach orędzie na temat epidemii Covid-19. Słowa prezydenta zmartwiły rodaków, którzy szczerze wierzyli, że niebawem wszystko wróci do normy. Niestety, kwarantanna została przedłużona, bowiem i chorych z każdym dniem przybywa. To jednak nie koniec złych informacji. Prezydent postanowił również wyjawić całą prawdę o obecnej sytuacji w naszym kraju i raczej nie takich informacji wszyscy się spodziewali. 

Andrzej Duda powiedział prawdę. Jest gorzej, niż wszyscy myśleli 

Jak donosi portal Money.pl, prezydent Andrzej Duda odniósł się w ostatnim czasie nie tylko do panującego koronawirusa, ale również do strat w gospodarce, jakie niesie on za sobą. Z uwagi na trwającą epidemię przedłużono kwarantannę, która początkowo trwać miała przez dwa tygodni. Placówki edukacyjne zostały zamknięte, ale to nie wszystko. Zamknięte zostały również bary, restauracje i inne lokale usługowe. Problem pojawił się również na granicach. Od początku nie było tajemnicą, że Polska gospodarka poniesie wysokie straty. Wydłużająca się kwarantanna oznacza dla państwa coraz więcej strat, a jak przyznał sam prezydent RP, kryzys będzie bardzo głęboki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Nie ma wątpliwości, że kryzys wywołany przez koronawirusa będzie bardzo głęboki - przyznał prezydent Andrzej Duda na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, dodając, że na spotkaniu trwały żywe dyskusje odnoście wsparcia polskich przedsiębiorstw. 

Prezydent podkreślił, że rząd planuje finansowe wsparcie zarówno dla mniejszych przedsiębiorców, jak rolników. Władze państwa zamierzają wspomóc przede wszystkim pracodawców, którzy w tym trudnym dla wszystkich okresie mogą mieć spory kłopot chociażby z wypłacalnością wynagrodzeń dla pracowników. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

- Nie wyobrażam sobie, by w tarczy antykryzysowej rolników nie objąć pomocą w podobnym stopniu jak przedsiębiorców. Chcemy, by pakiet rozwiązań był przyjęty w szerokim porozumieniu. Musimy zrobić wszystko, by kryzys był jak najmniej dotkliwy - dodał Andrzej Duda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Pierwsze Komunie Święte odwołane na czas nieokreślony. Wiele rodzin będzie miało poważne problemy
  5. Pielęgniarka zdradziła prawdę o sytuacji w polskich szpitalach. Łzy same cisną się do oczu, ale najgorsze wydarzyło się później
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News