Nagła zmiana w ostatniej chwili ws. zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Miało być inaczej

Nagła zmiana w ostatniej chwili ws. zaprzysiężenia Andrzeja Dudy. Miało być inaczej Źródło: Twitter.com AndrzejDuda

Andrzej Duda pokonał w II turze wyborów prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, uzyskując tym samym reelekcję na urząd głowy państwa. Właśnie przekazano najnowsze informacje w sprawie zaprzysiężenia prezydenta, w ostatniej chwili zdecydowano się na ważną zmianę.

Andrzej Duda wygrał II turę tegorocznych wyborów prezydenckich. W głosowaniu, które obyło się 12 lipca 2020 roku, pokonał Rafała Trzaskowskiego uzyskując tym samym reelekcję. Podano szczegóły dotyczące zaprzysiężenia polityka, nastąpiła ważna zmiana.

Andrzej Duda kończy obecną kadencję prezydencką 6 sierpnia 2020 roku

W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów pokonując tym samym swojego konkurenta, kandydata Koalicji Obywatelskiej i obecnego włodarza warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który uzyskał 48,97 proc. Frekwencja w głosowaniu, które odbyło się 12 lipca 2020 roku wyniosła 68,18 proc.

W związku ze zwycięstwem, Andrzej Duda zyskał prawo do reelekcji. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, kolejny prezydent składa przysięgę wobec Zgromadzenia Narodowego w ostatnim dniu urzędowania ustępującej głowy państwa. Obecna kadencja prezydencka Andrzej Dudy kończy się z dniem 6 sierpnia 2020 roku, tego dnia nastąpi również jego ponowne zaprzysiężenie. Przekazano właśnie najnowsze informacje w tej sprawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda złoży przysięgę w tradycyjny sposób

W mediach pojawiły się niedawno doniesienia, że zaprzysiężenie prezydenta odbędzie się na Stadionie Narodowym. Wszystko ze względów bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Teraz poinformowano jednak, że prezydent złoży jednak swoją przysięgę w tradycyjny sposób, czyli w Sejmie.

- Będzie normalnie w Sejmie, oczywiście przy zachowaniu rozmaitych zabezpieczeń, maski, płyny, będzie też korpus dyplomatyczny - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromny smutek po jej stracie pozostanie na lata. Właśnie poinformowano, że zmarła
2. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach

3. Wielokrotnie wzywali pogotowie. Bliscy patrzyli jak babcia powoli umiera

Wśród polityków panuje pełna zgoda, co do właściwego miejsca złożenia przysięgi przez Andrzeja Dudę. Ceremonia ma odbyć się w sali plenarnej Sejmu z zachowaniem surowego reżimu sanitarnego.

- Sejm to jest to miejsce, gdzie złożenie przysięgi przez prezydenta powinno mieć miejsce. Muszą być maseczki, musi być odległość, świat żyje w pandemii, my też musimy żyć - przekazała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji obywatelskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość dotarła do mediów. Nie żyje 32-letni ulubieniec fanów, osierocił małe dzieci
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Poznajecie ją? Polacy oszaleli na jej punkcie, jest obecnie najbardziej lubianą kobietą w naszym kraju
  4. Niebywała metamorfoza Agaty Dudy. Mamy nagranie, wszystko widać jak na dłoni
  5. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  6. Magda Gessler drży o życie swojego męża. Sytuacja jest bardzo poważna

Źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News