Andrzej Duda zaapelował o pomoc
MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News
Monika Majko - 21 Listopada 2020

Niezbędna pomoc, śmiertelna choroba postępuje. Andrzej Duda apeluje w imieniu rodziny mężczyzny

Andrzej Duda podzielił się z internautami poruszającą historią. Prezydent Polski opowiedział o wzruszającym spotkaniu i zaapelował o pilne wsparcie dla rodziny mężczyzny. Trwa rozpaczliwa walka o życie, liczy się czas i każda złotówka.

Andrzej Duda wraz z żoną już przyłączyli się do pomocy. Prezydent Polski poinformował za pomocą mediów społecznościowych o wsparciu, jakiego udzielił rodzinie mężczyzny. Dla bliskich Jana Fiedora liczy się każda złotówka, która pozwoli uratować mu życie. 

Andrzej Duda zaapelował o pilną pomoc

Andrzej Duda nie ukrywał swojego poruszenia, prezydent podzielił się na Twitterze historią o niezwykle wzruszającym spotkaniu do którego doszło przez przypadek na ulicy. Do głowy państwa podeszła młoda kobieta z prośbą o wsparcie dla chorego taty.

- Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję - przekazał prezydent Polski.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planCzytaj dalej

Prezydent udostępnił w sieci również link do internetowej zbiórki pieniędzy na leczenie Jana Fiedora. 50-latek toczy bardzo trudną walkę ze śmiertelną chorobą, ale jego bliscy robią wszystko, by była ona wygrana. Zbiórkę uruchomiły córki chorego 50-latka, Weronika i Kasia. Młode dziewczyny nie zamierzają się poddawać, choć jedynym ratunkiem dla ich taty jest niezwykle kosztowna terapia, na którą nie stać ich rodziny. Potrzeba aż 1,3 miliona złotych. 

- Nowotwór... Chłoniak złośliwy. Świadomość że ktoś z Twojej najbliższej rodziny jest chory na tak straszną, śmiertelną chorobą, że może umrzeć, to koszmar, którego nie da się z niczym porównać... Nowotwór to strach, strach o życie, strach przed wynikiem kolejnego badania, przed wznową, przed tym, co przyniesie jutro... To bezradność, gdy ukochana osoba cierpi, a ty nie możesz nic zrobić. To ból – tata, zawsze dzielny, cierpiał potwornie... Miał wrażenie, jakby odcinano mu nogę albo uderzano ją młotem - napisały córki chorego mężczyzny na stronie zbiórki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Andrzej Duda poprosił o pomoc dla mężczyzny chorego na nowotwór

Zbiórkę wsparło już ponad 7 tysięcy osób, a na koncie łącznie udało się uzbierać prawie 305 tysięcy złotych. Potrzeba jednak jeszcze niemal miliona złotych, by ocalić życie mężczyzny, który aktualnie przyjmuje chemię paliatywną, która nie daje szans na wyleczenie, a jedynie zmniejsza ból i spowalnia rozwój nowotworu.

- Leki onkologiczne już nie działają. Zostało leczenie ostatniej szansy... Terapia Car-T Cell polega na pobraniu limfocytów T i zmodyfikowaniu ich w taki sposób, by potrafiły walczyć z nowotworem. To „przeprogramowanie” organizmu w taki sposób, by mógł pokonać raka. Wielu osobom uratowała życie. Niestety, nie jest refundowana... Kwota to ponad 1,3 miliona złotych. To cena, której same nigdy nie będziemy w stanie zapłacić - wyznały córki 50-latka.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów
  2. Miała wziąć ślub z niepełnosprawnym mężczyzną. Przed ołtarzem przeżyła wstrząs na widok ukochanego
  3. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal

Gest prezydenta jednak nie wszystkim się spodobał, a w sieci wywołał gorącą dyskusję o stanie służby zdrowia w Polsce. Wielu internautów zarzuciło prezydentowi, że zamiast wspierać potrzebujące osoby symbolicznymi datkami, powinien pochylić się nad sytuacją w polskich szpitalach i to tam skierować fundusze z budżetu państwa, zamiast przekazywać je m.in. Telewizji Polskiej.

- Ludzie muszą żebrać o pomoc, bo p. Prezydent lekką ręką dał 2 miliardy na telewizję zamiast właśnie na onkologię. Jakaś refleksja? Trochę wstydu po spotkaniu? - zapytał prezydenta jeden użytkowników sieci.

- Ale pamięta Pan te dwa miliardy, które poszły na Kurskiego, a nie na onkologię? Nie masz Pan wstydu, ani przyzwoitości - dodał kolejny internauta.

fot. Twitter.com AndrzejDuda

Zobacz także w naszych serwisach:

   1. Nowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dziecka
   2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   3. Rząd pracuje nad ograniczeniami w przemieszczaniu się. Premier wygadał się na konferencji, co czeka Polaków?
   4. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
   5. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
   6. Sok z kiszonej kapusty najtańszym skutecznym probiotykiem. Pomaga też we wszelkich chorobach układu pokarmowego
   7. Dramatyczny apel Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie". Chodzi o zdrowie jego ojca
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter/siepomaga

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News