Andrzej Duda o wyborach prezydenckich: "Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być Prezydentem"

Andrzej Duda o wyborach prezydenckich: "Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być Prezydentem" Źródło: Screen/Youtube/Polskie Radio

Andrzej Duda najprawdopodobniej będzie się starał o reelekcję w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zdaniem wielu jest faworytem do zwycięstwa, jednak pojawiają się głosy o ewentualnej kandydaturze Donalda Tuska. Obecny prezydent został zapytany, czy obawiałby się walki ze znanym politykiem.

Andrzej Duda już wkrótce zakończy swoją kadencję prezydencką. W pierwszej połowie 2020 roku Polacy będą musieli zadecydować, kto zostanie głową państwa. Na razie niemalże pewny jest ponowny start w wyborach obecnego prezydenta. Pojawiły się również głosy, że kandydatem z opozycji może być Donald Tusk. Duda został zapytany, czy obawiałby się ewentualnej walki ze znanym politykiem. 

Andrzej Duda faworytem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich

Jak na razie, na około pół roku przed wyborami prezydenckimi pewnym faworytem do zwycięstwa jest obecnie urzędujący Andrzej Duda. Polacy obdarzyli głowę państwa ogromnym zaufaniem i praktycznie żaden inny polityk nie stanowi dla niego zagrożenia. Jeśli jednak Donald Tusk zdecyduje się startować w wyborach prezydenckich, to będzie jedynym kandydatem, który może poważnie zagrozić Andrzejowi Dudzie. 

Obecny prezydent nie czuje zagrożenia 

Andrzej Duda w wywiadzie dla Polska Times został zapytany, czy obawiałby się stanąć do walki o urząd prezydenta Państwa z Donaldem Tuskiem. 

- Ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być Prezydentem RP - odpowiedział dla Polska Times, prezydent Andrzej Duda.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Głowa naszego państwa w wywiadzie dla Polska Times podkreśliła również, że jest jeszcze względnie młodą osobą i póki co nie wybiera się na emeryturę. Nie ma więc już zdaniem wielu Polaków praktycznie żadnych wątpliwości, że prezydent będzie starał się o reelekcję w 2020 roku. Cieszy się ogromnym poparciem polskiego społeczeństwa, a jedynym zagrożeniem byłby dla niego właśnie Donald Tusk

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły
2. Nastolatka podłączyła smartfona do ładowarki. Nie żyje

Póki co nie ma jeszcze oficjalnej informacji o starcie Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Jeżeli jednak medialne plotki się potwierdzą, to najbliższa kampania wyborcza będzie wnikliwie śledzona przez społeczeństwo. Powrót przewodniczącego Rady Europejskiej do świata polskiej polityki jest długo wyczekiwany przez wielu rodaków, choć on sam niejednokrotnie sugerował, że nie chce ubiegać się o ten urząd. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda na uroczystości rzucił żartem o LUDOŻERCACH. Ludzie oniemieli
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Fotografowi zrobiło się słabo, jak zobaczył pannę młodą. Nie znał jej, ale rzucił się na jej męża z pięściami, wszyscy przyznają mu racje
  4. Radykalna zmiana rewaloryzacji najniższych emerytur. Wiadomo, ile w 2020 dostaną najubożsi seniorzy
  5. Tuż po ślubie ksiądz powiedział młodej parze tak bezczelne słowa, że wszystkich zamurowało. Iza aż się popłakała

źródło: RMF FM

Następny artykuł