Zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Na miejscu jest już Andrzej Duda

Zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Na miejscu jest już Andrzej Duda Źródło: pikio.pl

Właśnie pojawiła się informacja, że zwołano sztab zarządzania kryzysowego. W spotkaniu uczestniczyć będzie prezydent, Andrzej Duda, a dotyczyć będzie wyjątkowo ciężkiej sytuacji w Małopolsce.

O godzinie 14:30 rozpocznie się dzisiaj zebranie sztabu kryzysowego. Będzie to spotkanie wyjątkowej wagi, pojawi się na nim prezydent, Andrzej Duda. Wiadomo już, jakie tematy będą omawiane podczas pilnego zebrania. 

Andrzej Duda w Małopolsce

Informacja o pojawieniu się prezydenta w Małopolsce pojawiła się dziś po południu na Twitterze, jak poinformowała Kancelaria Premiera, Andrzej Duda zjawi się w Krakowie podczas spotkania w Wojewódzkim Zespole Zarządzania Kryzysowego. 

- O godz. 14.30 w Krakowie Prezydent @AndrzejDuda weźmie udział w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z lokalnymi powodziami w woj. małopolskim - można przeczytać. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dziennikarzy RMF FM w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim dzisiaj o godzinie 14:30 rozpocznie się zebranie sztabu kryzysowego. Tematy, które zostaną poruszone na spotkaniu z udziałem prezydenta Dudy, obejmują podsumowanie dotychczasowych interwencji po intensywnych opadach deszczu, szacowanie strat i prognozy na najbliższe godziny, ale nie tylko. Okazuje się, że podczas spotkania ma zostać podjęta decyzja w sprawie większego zaangażowania wojska w pomoc. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Prezydent Andrzej Duda w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Trwa posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Zapadną decyzje dotyczące między innymi większego zaangażowania wojska w interwencje w miejscach najbardziej dotkniętych nocnymi ulewami w Małopolsce - informuje Michał  Dobrołowicz, dziennikarz RMF FM za pośrednictwem Twittera. 

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski w końcu przekazali radosne wieści. Fani ślą gratulacje

2. Ważne informacje dla wszystkich pacjentów. Dotyczą recept i skierowań na badania

Sytuacja w Małopolsce

W związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi sytuacja w Małopolsce doprowadziła do licznych interwencji straży pożarnych, która minionej nocy wzywana była do odpompowywania wody i usuwania zniszczeń, które pojawiły się po burzy i intensywnych opadach deszczu. Niestety, synoptycy nie moją dobrych wiadomości i przekazują, że w ciągu najbliższej doby nadal będzie można spodziewać się intensywnych opadów oraz burz w tym regionie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rafał zamówił na wakacjach w Juracie obiad. Cena na paragonie za placki ziemniaczane poraża
  2. Anna Lewandowska podzieliła się swoją kuchenną tajemnicą na wspaniały obiad. Jej kotleciki podbiją wasze podniebienie
  3. Tylko nieliczni wiedzą, co jest napisane na grobie zamordowanej córki Eleni. Łzy same napływają do oczu
  4. Sanepid wydał komunikat najwyższej wagi. Poszukiwane są konkretne osoby, które były w kościele na procesji Bożego Ciała
  5. Halinka ze Świata według Kiepskich przekazała smutną wiadomość. Polsat nie będzie już więcej nagrywał odcinków ukochanego sitcomu Polaków?
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News