Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków

Ważne zmiany w ZUS. Andrzej Duda przekazał najważniejszą wiadomość dla milionów Polaków Źródło: Kancelaria Prezydenta RP; Jakub Szymczuk

Andrzej Duda po ważnym spotkaniu, na którym był obecny między innymi Mateusz Morawiecki, wydał ważny komunikat. Wygląd na to, że w związku z epidemią koronawirusa miliony Polaków czekają spore zmiany w ZUS.

Andrzej Duda spotkał się z ministrem rozwoju, prezesem ZUS, prezesem BGK i Mateuszem Morawieckim. Zaraz po spotkaniu, prezydent poinformował, że rozważane jest zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS w związku z trwającą epidemią koronawirusa i spadkiem obrotów. W końcu podjęto ostateczną decyzję.

Andrzej Duda podał ważne informacje na temat ZUS, dotyczą  milionów Polaków

- Po długiej dyskusji ustaliliśmy, że zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego 2020 r. - ogłosił Andrzej Duda. 

Według aktualnych przepisów w polskim prawie jako mikroprzedsiębiorca klasyfikowana jest osoba, która zatrudnia średnio rocznie mniej niż 10 pracowników, oraz osiąga roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów, usług i operacji finansowych mniejszy niż 2 miliony euro (ok. 9 milionów złotych). Jak podaje raport PARP, w Polsce jest obecnie ponad dwa miliony mikroprzedsiębiorstw.

Andrzej Duda informuje, co z wynagrodzeniami osób, które nie pracują z powodu wstrzymania działania firm

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na spotkaniu prezydenta omawiano także temat wynagrodzeń dla pracowników firm. Wiadomo było, że jeśli pracownicy nie pracują, a w efekcie przedsiębiorstwa nie przynoszą zysków, trudno będzie wypłacić im pensję. Z problemem uporać ma się tarcza antykryzysowa.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne zarażenia w Polsce. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało kolejne ponure wiadomości
2. Zarażona kobieta nagrała relację ze szpitalnego łóżka. ”Tak jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa”

- Dla wszystkich firm, które utrzymają miejsca pracy, państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia - poinformował Andrzej Duda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  3. Przyciągał tłumy Polaków, wszyscy go uwielbiali. Niestety, nie żyje
  4. Musieli zabrać chorą Polkę z powodu koronawirusa. Gdy wychodziła z domu wypowiedziała zdanie, które ratownicy zapamiętają do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, ojciec robił Damiankowi nieludzkie rzeczy. Najgorsze jest jednak zachowanie matki
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą super funkcję. Jest nieznana wielu klientom

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News