Andrzej Duda podjął decyzję
pikio.pl
Weronika Wasiak - 20 Października 2020

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Kancelaria Prezydenta właśnie potwierdziła

Andrzej Duda nie mógł dłużej zwlekać. W końcu podjął ostateczną decyzję, a Kancelaria Prezydenta właśnie wszystko potwierdziła.

Andrzej Duda zdecydował się na ogromny, przełomowy krok. Prezydent dziś o 13:00 ostatecznie podjął decyzję, o której po cichu mówiło się od dawna. 20 października wszystko stało się jasne.

Andrzej Duda nie mógł dłużej czekać. Jest oficjalne potwierdzenie

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

Kancelaria Prezydenta potwierdziła za pośrednictwem Twittera, że już dziś o 13:00 prezydent Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. Przypomnijmy, że obietnica w sprawie funduszu padła z jego ust zaraz po licznych kontrowersjach, jakie wzbudziły 2 mld zł przekazane dla TVP. Prezydent dość szybko złożył w Sejmie projekt ustawy, a dziś oficjalnie złożył swój podpis, a 20 października w Pałacu Prezydenckim odbyła się oficjalna uroczystość, w której wziął udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

- To bardzo ważny dla mnie moment, ale mam nadzieję, że przede wszystkim jest to bardzo ważny moment dla polskich pacjentów, dla rodziców, którzy wychowują i na co dzień martwią się ogromnie o zdrowie swoich dzieci, często dotkniętych chorobami rzadkimi czy nowotworowymi - mówił tuż przed podpisaniem ustawy.

Andrzej Duda zaznaczył także, że ustawa o Funduszu Medycznym była jednym z tematów poruszanych w czasie kampanii wyborczej.

- Dyskutowaliśmy wtedy o tym, jak pomóc w przypadkach, które do niedawna wydawały się beznadziejne, przede wszystkim ze względu na trudność w pomocy i trudność w uzyskiwaniu środków na terapię, na leczenie - dodał.

Dzisiaj grzeje:

1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. Uczniowie podstawówek przejdą na naukę online. Premier właśnie wydał oświadczenie

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

Serwis Interia przytacza, że Fundusz Medyczny ma za zadanie "wspierać poszerzanie dostępu do nowoczesnych metod leczenia i leków, zapewniających skuteczną diagnostykę i terapię, a także uzyskiwanie świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności przez dzieci oraz innych pacjentów cierpiących na choroby rzadkie i nowotworowe". Co więcej, część środków ma być przeznaczana na inwestycje w infrastrukturę służby zdrowia i na profilaktykę. Dysponentem Funduszu będzie minister zdrowia. Podpisana przez prezydenta ustawa gwarantuje Funduszowi Medycznemu coroczną wypłatę z budżetu państwa przynajmniej 4 mld zł, począwszy od 2021 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  2. Wyciekły wyniki badań Arkadiusza Milika. Jego stan jest niepokojący
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Tajemniczy ładunek chińskiego myśliwca. Eksperci nie mogą uwierzyć, co mógł przenosić [wideo]
  7. Mizeria też może być arcydziełem, orzeźwienie i zachwyt gwarantowane. Wystarczył jeden dodatek, efekt zwala z nóg

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News