Prezydent wydał ważne oświadczenie ws. pensji Polaków. Szykuje się ogromna zmiana na czas epidemii

Prezydent wydał ważne oświadczenie ws. pensji Polaków. Szykuje się ogromna zmiana na czas epidemii Źródło: YouTube naTemat.pl

Andrzej Duda uczestniczył dzisiaj w konferencji prasowej wraz z premierem, Mateuszem Morawieckim. Prezydent wydał bardzo ważne oświadczenie, dotyczące krajowej gospodarki i finansów. Zapowiedziane zmiany mogą mieć ogromny wpływ na pensje Polaków. To kolejne kroki, które ma podjąć rząd w obliczu pandemii koronawirusa, SARS-CoV-2.

Andrzej Duda spotkał się na konferencji prasowej wspólnie z premierem, Mateuszem Morawieckim. Wspólnie publicznie ogłosili bardzo ważne decyzje w sprawie krajowej gospodarki i finansów, dotkniętych przez kryzys wywołany pandemią wirusa SARS-CoV-2. W wygłoszonym oświadczeniu prezydent Polski odniósł się także do kwestii pensji Polaków. Szykują się kolejne, duże zmiany.

Andrzej Duda wraz z Mateuszem Morawieckim przedstawili plany wspomagania krajowej gospodarki, która w dobie pandemii koronawirusa narażona jest na poważne straty. Oświadczenia traktowały także o pensji Polaków. Wiele przedsiębiorstw zostało dotkniętych tzw. kryzysem przestojowym, co prowadza dodatkowy strach i napięcia. Podczas konferencji prasowej politycy zdradzili, w jaki sposób mają wspomóc obywateli w obecnej sytuacji. Przygotowywane są istotne zmiany, które odczują zarówno pracodawcy, jak i pracownicy.

Andrzej Duda wydał ważne oświadczenie w sprawie pensji Polaków

Oświadczenia, które wydał Andrzej Duda i premier, Mateusz Morawiecki jest szczególnie ważne dla pracodawców i pracowników. Politycy opracowują plan, jak pomóc milionom Polaków obecnych na rynku pracy, których zaczyna dotykać kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Planuje się odroczenie składek ZUS i możliwość rozkładania ich na raty. Firmy natomiast mają otrzymać pomoc w wypłacie wynagrodzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Konferencja prasowa dotyczyła w szczególności polskiej gospodarki. Wiele przedsiębiorstw obecnie dotyka kryzys postojowy, a pracownicy obawiają się o swoje wynagrodzenia. Zapowiedziano pokrywanie 40% pensji Polaków, których pracodawcy są objęci programem do wysokości średniej krajowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Biedronka i Lidl dadzą premię pracującym podczas kwarantanny. Kwota wprawia w osłupienie, ryzykowalibyście?

Na koniec Andrzej Duda zwrócił się jeszcze z jednym, bardzo ważnym apelem. Podkreślił, że w obecnej sytuacji bardzo istotne jest wspieranie służby zdrowia. Odgrywa ona bowiem kluczową rolę w czasie walki z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Potwierdził także, że osobiście zwróci się do Sekretarza Generalnego Komunistycznej Partii Chin o dostarczenie Polsce dodatkowych środków ochrony osobistej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego
  2. Nie żyje były reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą Ekstraklasy, oficjalny komunikat klubu
  3. Kierowca wziął pod swój dach bezdomnego kota. Niesamowite, jak kilka dni później zwierzak się "odwdzięczył"
  4. Największa wpadka TVN, jak mogli puścić coś podobnego? Widzowie nigdy jej nie zapomną
  5. Mężczyzna miał minutę, żeby zrobić dowolne darmowe zakupy. Nie mieści się w głowie, jak się zachował
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News