Andrzej Duda przekazał smutną wiadomość
Pixabay xaam-fotografiert
Irmina Jach - 17 Października 2020

Śmierć uderzyła nagle. Prezydent Andrzej Duda przekazał wiadomość, która wywołuje łzy

Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość, która wywołała rozpacz wśród mieszkańców naszego kraju. Nie żyje bardzo zasłużona osoba, którą znali niemal wszyscy. Śmierć uderzyła nieoczekiwanie, pozostawiając po sobie ogromną pustkę. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz sympatykom zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Andrzej Duda przekazał nieoczekiwaną informację na temat śmierci uwielbianego Polaka. Zmarły był bardzo cenioną i uwielbianą personą. Jego śmierć wywołała żałobę wśród wielu mieszkańców naszego kraju. Jego odejście to nieodżałowana strata. Niech spoczywa w pokoju.

Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościDziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Andrzej Duda przekazał wstrząsającą wiadomość

Andrzej Duda poinformował o odejściu biskupa Jana Szarka. Duchowny zmarł w czwartek, 8 października, w Cieszynie. Miał 84 lata. Był chory na COVID-19. W sobotę, 17 października, na cmentarzu ewangelickim przy ulicy Listopadowej w Bielsku-Białej odbyło się ostatnie pożegnanie kapłana. Prezydent Polski zdecydował się na napisanie listu, w którym oddał hołd zmarłemu. Adresatami byli uczestnicy uroczystości pogrzebowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

- Modlitwą i serdeczną pamięcią towarzyszę dzisiaj w ostatniej drodze Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jana Szarka (...). W jego osobie straciliśmy świadka wartości ewangelicznych, człowieka wielkiej wiary, prawości i kultury ducha - napisał Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że odejście księdza to ogromna strata nie tylko dla członków kościoła ewangelicko-augsburskiego, ale także dla innych członków społeczeństwa polskiego. Andrzej Duda docenił również znakomite zdolności organizacyjne biskupa oraz jego troskę o dobro parafian.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy wytyczne związane z Bożym Narodzeniem. Wielu nie będzie zadowolonych, koniec z tradycją

2. Oficjalny komunikat ministerstwa sprzed kilku minut. Pilna zmiana, obowiązuje już od jutra

3. Fani "M jak Miłość" zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości

- Jako pierwszy prezes Diakonii Kościoła Ksiądz Biskup Szarek zabiegał o pomoc dla osób najbardziej potrzebujących, bez względu na ich wyznanie. Wniósł cenny wkład w rozwój działalności charytatywnej i wolontariatu w naszej ojczyźnie (...). Biskup Szarek przyczynił się do uzgodnienia treści oraz podpisania historycznej deklaracji Kościołów w Polsce o wzajemnym uznaniu ważności sakramentu chrztu. Testament dobra, które wyświadczył nie tylko swoim braciom czy ruchowi ekumenicznemu w Polsce, ale również całej naszej wspólnocie obywatelskiej nigdy nie zostanie mu zapomniany - dodał Andrzej Duda.

Prezydent Polski, na koniec swojego listu, przekazał kondolencje na ręce członków rodziny zmarłego biskupa, jego przyjaciołom, oraz członkom kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Biskup Jan Szarek to kolejna ofiara koronawirusa wśród duchownych. Duchowny osierocił dwoje dzieci. Wyrazy współczucia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Babcia Stasia wręcz przesadziła wymyślając najdoskonalszy przepis na zupę ogórkową. Ciężko ugotować lepiej
  2. Na jaw wyszła prawda na temat religii Kamila Stocha. Nieprawdopodobne, mało który młody człowiek może tak o sobie mówić
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Internauci przerobili Sasina na jednostkę miary. Niezwykle kreatywny pomysł, pękniesz ze śmiechu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News