Wiadomo, ile zarobi Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda natychmiast skomentował

Wiadomo, ile zarobi Kinga Duda w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda natychmiast skomentował Źródło: Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda nie zwlekał nawet chwili. Błyskawicznie skomentował pojawienie się w mediach informacji w sprawie zarobków córki. Na jaką pensję może liczyć 25-letnia Kinga w Kancelarii Prezydenta?

Andrzej Duda jak tylko może wspiera ukochaną jedynaczkę w osiąganiu sukcesów. Nie da się również ukryć, że opinia publiczna żywo dyskutuje o tym, jakoby funkcja przez niego pełniona miała przyczynić się do otwarcia dla Kingi wielu zawodowych drzwi - w końcu ta już w czasie studiów mogła poszczycić się niebanalnym doświadczeniem, a wiosną tego roku zakończyła staż w Wielkiej Brytanii. Mimo szansy na prawniczą karierę w Londynie, ona postanowiła pozostać w ojczyźnie i skupić się na pracy u boku taty. Na jakie wynagrodzenie może liczyć?

Wiemy, ile zarobi Kinga w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda komentuje 

Od kilku miesięcy Kinga Duda znów żyje w Polsce, aa mimo to dopiero dziś do mediów dotarły informacje o tym, czym zajmie się w najbliższym czasie. Opinia publiczna spekulowała, że 25-latka zamierza wrócić na Wyspy, gdy sytuacja epidemiczna się unormuje i tam rozpocząć swoją karierę prawniczą. Czy tak się stanie? To wie tylko sama Kinga i jej rodzice. 17 września Polacy dowiedzieli się jedynie, jaki plan na najbliższy czas ma córka prezydenta, a wynika z niego, że z całą pewnością nie opuści kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W sierpniu Kinga została doradcą społecznym prezydenta RP. Trzeba przyznać, że o takiej pracy zapewne marzy wielu jej kolegów i koleżanek, z którymi jeszcze do niedawna studiowała. Nie da się ukryć, że 25-latka wyprzedza ich o co najmniej kilka kroków. Gdy tylko do mediów przedostała się informacja o nowej posadzie Kingi, momentalnie zaczęły pojawiać się spekulacje w kwestii zarobków. Szerokiemu dość gronu najwyraźniej umknęło sformułowanie "doradca społeczny", z którego wynika, że absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego nie otrzyma za pracę w Kancelarii Prezydenta żadnego wynagrodzenia. Taką informację opublikował na Twitterze "Pan Cezary Krysztopa". 

Dzisiaj grzeje: 1. Wielka tragedia, mega gwiazda disco-polo pilnie trafiła do szpitala. Trudno powstrzymać łzy, fani dostali wiadomość ze szpitala

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Niestety, choroba była silniejsza. Miał tylko 49 lat, wszyscy trzymali za niego kciuki

Błyskawicznie na wpis internauty zareagował sam prezydent RP. Andrzej Duda skomentował publikację dziękując za słowa wyjaśnienia, a takżę potwierdzając, że jego córka rzeczywiście nie zarobi na stanowisku doradcy.

- Dziękuję i potwierdzam. „Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji - skomentował Andrzej Duda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Wielki chaos, ludzie uciekają w popłochu ratując się. Pilna ewakuacja w centrum Polski
  4. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą
  5. Pogłoski o kobiecie okazały się prawdziwe. Już wszystko jasne, Zenek Martyniuk potwierdził
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News