Los Dudy jest niepewny? "Kaczyński go nie poprze"

Los Dudy jest niepewny? "Kaczyński go nie poprze" Źródło: YouTube/ Prezydent.pl

Andrzej Duda nie będzie jednak kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta? Ten nieprawdopodobny scenariusz nie jest wcale wykluczony. Marek Migalski uważa, że są przesłanki, by w to wierzyć.

Andrzej Duda jest według sondaży faworytem przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Gdyby głosowanie odbyło się dzisiaj, obecna głowa państwa nie musiałaby się wyprowadzać z Pałacu Prezydenckiego przez kolejne 5 lat. W obliczu tych prognoz dziwić mogą głosy, sugerujące, że nie jest wcale przesądzone, iż to Andrzej Duda powalczy o prezydenturę z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

Andrzej Duda nie wystartuje w wyborach? Zaskakujące rozważania

Wątpliwości, czy to właśnie Duda będzie kandydatem na prezydenta, ma politolog Marek Migalski. Uważa on, że obecnemu prezydentowi daleko do poparcia ze strony Jarosława Kaczyńskiego. A nie jest tajemnicą, że to prezes PiS wybierze osobę walczącą o urząd prezydenta z ramienia jego obozu. Swoimi obserwacjami podzielił się na Twitterze:

- Powtarzam, Jarosław Kaczyński nie poprze Andrzeja Dudy na drugą kadencję. Dla niego jest zbyt... niezależny. Serio - napisał w poście.

Do rozważań na temat startu Andrzeja Dudy w wyborach skłonił Migalskiego wywiad, jakiego udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Jarosław Gowin. Polityk, pełniący obowiązki wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego, wypowiedział się na temat reelekcji Dudy i przyszłości Mateusza Morawieckiego w ewentualnym przyszłym rządzie PiS.

Gowin o reelekcji Andrzeja Dudy: "gen samozagłady prawicy"

W przypadku urzędu premiera, Gowin powiedział, że choć w partii jeszcze o tym się nie myśli, to naturalnym kandydatem na objęcie tej funkcji jest Morawiecki. Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której sam Jarosław Kaczyński zdecydowałby się objąć stery szefa rządu. Jednak zapytany, czy Andrzej Duda wystartuje w przyszłorocznych wyborach, wicepremier odpowiedział dość tajemniczo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie wyobrażam sobie innego scenariusza. Wycofanie poparcia dla Andrzeja Dudy ze strony Zjednoczonej Prawicy oznaczałoby, że gen samozagłady, który słusznie przypisywano prawicy w latach 90., znów się odradza - powiedział Jarosław Gowin.

Zdaniem Marka Migalskiego jest to wyraźny sygnał, że niemożliwy do tej pory scenariusz, czyli wystawienie przez PiS innego kandydata niż Andrzej Duda, nie jest wcale wykluczony. Możliwe, że z tego rozwiązania najbardziej ucieszyłby się obóz opozycji. Obecny prezydent cieszy się popularnością, nowy wybraniec Kaczyńskiego byłby niewiadomą. Choć historia uczy, że wystarczy odpowiednie poparcie partii - przecież sam Andrzej Duda nie był znanym politykiem, gdy rozpoczynał swoją kampanię prezydencką.

Źródło: Twitter/ Marek Migalski @mmigalski

ZOBACZ TAKŻE

  1. Justyna Żyła w CIĄŻY?! Opublikowała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem. Nikt już nie ma wątpliwości
  2. Nie żyje znany aktor. Fani i rodzina są w szoku. Zmarł niespodziewanie, miał 47 lat
  3. Niestety, Krzysztof Jackowski "widział" Dawidka. Jasnowidz podał przerażające szczegóły
  4. Właściciele pozbyli się psa jak śmiecia. Przed samotnością uratował go tylko sweterek, ciężko powstrzymać łzy
  5. Dziennikarka TVN zachorowała na nowotwór. Pokazała swoje zdjęcia po chemioterapii
  6. Wyciekły nieznane wstrząsające kulisy małżeństwa ojca Dawidka z żoną Julią. Zwalają z nóg

Źródło: Na Temat

Następny artykuł