Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje Źródło: pikio.pl

Andrzej Duda opublikował w swoich mediach społecznościowy wpis dotyczący śmierci wielkiego Polaka. Prezydent pożegnał zmarłego w bardzo wzruszający sposób. Jego słowa głęboko poruszyły mieszkańców naszego kraju. Komentarze nie pozostają wątpliwości. Nie mogą uwierzyć w to, że odszedł tak szybko. Składamy najszczersze kondolencje.

Andrzej Duda pogrążył się w głębokiej rozpaczy po śmierci cenionego Polaka. Informacje o śmierci cenionego działacza obiegły krajowe media, zasmucając obywateli naszego kraju. Trudno uwierzyć, że odszedł tak szybko. Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom i wielbicielom składamy wyrazy współczucia. To niejedyna smutna informacja, o której pisaliśmy dziś.

Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, przekazał informację o śmierci Bartłomieja Skrzyńskiego, dyrektor biura "Wrocław Bez Barier" i rzecznik włodarza miasta do spraw osób niepełnosprawnych. Działacz robił wszystko, by wyeliminować bariery architektoniczne, które utrudniają funkcjonowanie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Był organizatorem licznych wydarzeń i konferencji na ten temat. Został wyróżniony brązowym medalem w konkursie "Lodołamacze" w kategorii "Przedsiębiorca - osoba niepełnosprawna".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Działacz cierpiał na na dystrofię mięśniową, która prowadzi do degeneracji, a czasem nawet zaniku mięśni. Ból towarzyszył mu każdego dnia życia. Do tej pory nie powstał żaden lek, który mógłby pomóc osobom zmagającym się z tym schorzeniem. Zmarł nagle, w wieku zaledwie 41 lat. Jego śmierć wprawiła prezydenta Wrocławia w prawdziwą rozpacz.

- Odszedł. Lecz dał nam dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o Nim napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszę. Dziś jestem w stanie tylko: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko! Kocham Cię - napisał Jacek Sutryk.

Dzisiaj grzeje: 1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

Hołd zmarłemu złożył również prezydent Polski, Andrzej Duda. Uczcił pamięć Bartłomieja Skrzyńskiego w niesamowicie wzruszający sposób. W jego mediach społecznościowych pojawił się dedykowany wpis.

- Zmarł Bartłomiej Skrzyński „Skrzynia”, jedna z najbardziej znanych postaci w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Był dziennikarzem, społecznikiem i rzecznikiem niepełnosprawnych Miasta Wrocław. Miał 41 lat. Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro. RiP - napisał na Twitterze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Niestety, mamy fatalne wiadomości. Dziś ostatni dzień, pojawiły się niepokojące ostrzeżenia

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News