Kompromitująca wpadka Dudy. Zapomniał się przygotować?

Kompromitująca wpadka Dudy. Zapomniał się przygotować? Źródło: YouTube - polsatnews.pl

Andrzej Duda zaliczył dość nietypową wpadkę podczas swojego ostatniego przemówienia. Głowa państwa nie pokazała się z najlepszej strony w trakcie wczorajszego spotkania z Polakami. Padły bardzo wstydliwe słowa.

Andrzej Duda z pewnością wolałby zapomnieć o koszmarnej wpadce, która przytrafiła mu się podczas wczorajszego przemówienia. Prezydent naszego kraju zwyczajowo wygłasza swoje przemówienie w szczególnym dniu wszystkich polskich żołnierzy, co zdarzyło się również tym razem. Znany polityk popełnił jednak wielki błąd, o którym było bardzo głośno. 

Wszystko przez to, że prezydent postanowił nawiązać do historii Polski, jednak nie zrobił tego w taki sposób, jak można było się spodziewać. Głowa państwa opowiedziała o dawnych wydarzeniach, jednak zdarzyło jej się pomylić fakty, co zostało dostrzeżone przez krytyków. Andrzej Duda musi liczyć się teraz z wieloma negatywnymi opiniami.

Andrzej Duda zaliczył wpadkę

- 25 października 1918 roku pamiętne wystąpienie Wojciecha Korfantego w niemieckim Bundestagu, gdzie powiedział, że woła o to, żeby Górny Śląsk stał się częścią Polski. To pierwszy raz na tym forum padły takie słowa. Inna spraw, że właśnie od tego czasu niemieckie władze cywilne i wojskowe zaczęły tym ostrzejszą politykę antypolską, która w końcu doprowadziła do tego wybuchu, który nastąpił w nocy z 16 na 17 sierpnia - powiedział Andrzej Duda.

Eksperci szybko dopatrzyli się błędu prezydenta. Korfanty rzeczywiście przemawiał w gmachu niemieckiego parlamentu, jednak wówczas nazywał się on Reichstag. Bundestag zaczął funkcjonować dopiero wiele lat później, co zostało zauważone przez komentatorów przemówienia.

Andrzej Duda wolałby o tym zapomnieć

Nietypowa wpadka polskiego prezydenta spotkała się z ogromną krytyką. Wiele osób twierdzi, że nie wypada, by osoba zajmująca tak ważne stanowisko popisywała się rażącą niewiedzą na temat historii naszych sąsiadów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, oni już tacy są. Te 3 znaki zodiaku zdradzają żony i mężów
2. Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną kolejne pieniądze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przemówienie w Katowicach spotkało się z dużą liczbą krytycznych głosów i możemy być pewni, że w przyszłości Andrzej Duda zwróci uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły każdego ze swoich przemówień, by nigdy nie zaliczyć tak prostego błędu, o którym mówić będzie wiele osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News