Prezydent Duda znika na kilka dni. Media ustaliły, gdzie będzie przebywał

Prezydent Duda znika na kilka dni. Media ustaliły, gdzie będzie przebywał Źródło: Jakub Kaminski East News

Andrzej Duda w końcu może odpocząć po trudach związanych z wielotygodniową kampanią wyborczą. Do mediów trafiła informacja, że głowa państwa postanowiła wybrać się na kilkudniowy urlop. Polityk wraz z żoną opuścili Pałac Prezydencki w środę tuż po uroczystościach 610. rocznicy bitwy pod Grunwaldem. Wiemy, gdzie spędzi kolejne dni.

Andrzej Duda potrzebuje oddechu po długotrwałej i pracowitej kampanii wyborczej. Spotkania z wyborcami z różnych części kraju, krótki sen i liczne wystąpienia dały się we znaki zarówno współpracownikom prezydenta, jak i jemu samemu. Niedzielne wyniki, które zakończyły walkę o drugą kadencję prezydentury, były dla Andrzeja Dudy bardzo pozytywne. Prezydent zdecydował, że nadszedł czas na wypoczynek. W środę, tuż po zakończeniu uroczystości związanych z 610. rocznicą bitwy pod Grunwaldem, wraz z kolumną samochodów SOP i pierwszą damą, wybrał się na wakacje. Przed parą prezydencką kilka dni wyczekiwanego odpoczynku. Wiemy, dokąd wyjechali.

Andrzej Duda wybrał się na wakacje

Andrzej Duda, od momentu, w którym objął stanowisko prezydenta, stawia na wypoczynek w kraju. Podczas kampanii wyborczej ujawnił, że od 2015 roku nie wyjeżdżał za granicę w celach turystycznych. Ostatnim regionem, który odwiedził, była włoska Toskania. Od tej pory zdecydowanie preferuje aktywny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim. Wybór miejsc w Polsce jest podyktowany faktem, że na terenie kraju znajdują się specjalne gabinety prezydenckie, w których w razie potrzeby głowa państwa może wypełniać swoje obowiązki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Odkąd objąłem urząd prezydenta, nigdy nie byłem na wczasach zagranicznych. Każde wakacje spędzałem w Polsce. Zawsze jestem w pracy i gotowy do wypełniania obowiązków - mówił Andrzej Duda.

Para prezydencka, zgodnie z tradycją, zdecydowała się na odwiedzenie jednego z ośrodków w Juracie, który odwiedzają corocznie na przełomie lipca i sierpnia. Andrzej Duda nie jest jedynym prezydentem lubiącym pobyt w tym miejscu. Często bywali tam także jego poprzednicy, Lech Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski. Rezydencja pozostaje pod ścisłą ochroną. Prezydent jest chroniony między innymi przez pływającą jednostkę straży granicznej. W zeszłym roku para prezydencka wypoczywała w rezydencji wspólnie z Beatą Szydło i jej małżonkiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie matki z dnia na dzień stracą tysiące złotych. Nie da się ich odzyskać
2. Centra handlowe znikną z Polski? Scenariusz jest bardziej realny, niż wydaje się na pierwszy rzut oka

To właśnie stamtąd pochodzą słynne zdjęcia prezydenta szalejącego na skuterze wodnym. Andrzej Duda wyznał, że sporty wodne należą do jego największych pasji. Drugą jest oczywiście zimowa jazda na nartach. Urlop pary prezydenckiej nie będzie zbyt długi. Już 21 lipca Państwowa Komisja Wyborcza planuje wręczyć mu zaświadczenie o stwierdzeniu wyniku wyborów, z racji czego Andrzej Duda musi zjawić się w Pałacu Królewskim w Warszawie. Myślicie, że rosyjscy żartownisie zaskoczyli prezydenta podczas wypoczynku na plaży?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja pod willą Lewandowskiego. Niepokojące doniesienia, ktoś chciał się włamać?
  2. Zamówienie Maryli Rodowicz rozłożyło panią z mięsnego na łopatki. Zadała tylko jedno pytanie
  3. Właśnie przyjęto nowe świadczenie. Od 2,4 tys. zł w górę
  4. Ostatnie słowa Ani Przybylskiej tuż przed śmiercią mogą przerazić. Trudno powstrzymać smutek
  5. Dramatyczne doniesienia o kultowym Arnie z 13 posterunku. Ma nawrót choroby, nie radzi sobie
  6. Syn Małgorzaty Rozenek nie miał mieć na imię Henryk, nie zgadniecie. Gwiazda w ostatniej chwili się rozmyśliła  

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News