Andrzej Duda o wojskowych emeryturach: "To wstrętne pomówienie, nie ma takich planów"

Andrzej Duda o wojskowych emeryturach: "To wstrętne pomówienie, nie ma takich planów" Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta RP

Andrzej Duda podczas przemówienia związanego z obchodami Święta Wojska Polskiego, wypowiedział się na temat emerytur wojskowych. Padły mocne słowa dotyczące rzekomych pomówień. Odciął się również od planów, które sugerują jego przeciwnicy polityczni.

Andrzej Duda był dzisiaj w Katowicach w związku z uroczystymi obchodami Święta Wojska Polskiego. Prezydent wygłosił płomienne przemówienie, w którym odniósł się nie tylko do historii naszego kraju, ale również podjął temat emerytur wojskowych. Użył ostrych słów dotyczących wstrętnych pomówień, jakie powstały wokół jego prezydentury.

Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie 

Andrzej Duda wręczył dzisiaj w Katowicach 5 nominacji generalskich i 1 admiralską w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego. Prezydent chwalił wybór drogi życia nominowanych i dziękował za ich wkład w obronę naszego kraju. Odniósł się również do tematu emerytur wojskowych, który nieustannie jest mocno omawiany w polskim społeczeństwie. 

W ostrych słowach skomentował spekulacje mediów dotyczące obniżenia tych świadczeń w przyszłości. Prezydent zaatakował również swoich przeciwników politycznych i obarczył ich winą za tego rodzaju fałszywe pogłoski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

"Wstrętne pomówienia" 

Andrzej Duda, podczas wręczania nominacji i odznaczeń, wygłosił płomienną przemowę chwalącą rolę Wojska Polskiego w historii naszego kraju. Jednocześnie odwołał się do pogłosek dotyczących obniżenia emerytur dla byłych żołnierzy. 

- Nigdy nie podpisze ustawy, która będzie godziła w to, co otrzymują ci, którzy służyli Rzeczypospolitej i w ich najbliższych, którzy po nich pozostali. Gwarantuje to dzisiaj i mówię to z całą mocą i całą odpowiedzialnością. Było to wstrętne pomówienie, albowiem nie ma w tej chwili żadnych takich planów, ani założeń, aby cokolwiek takiego było przewidywane - z wielkim przekonaniem wygłosił prezydent. 

Dzisiaj grzeje: 1.Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"
2.Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną dostaną kolejne pieniądze

Zaatakował również polityków, którzy - według niego na potrzeby swoich interesów - tworzą takie kłamliwe scenariusze i przez to sieją ferment w społeczeństwie. Zapewnił, że żołnierze zawsze mogą z jego strony liczyć na wsparcie i w żadnym momencie nie zakłada on obniżenia emerytur dla nich. Zapowiedział, że Polska na pewno nie zapomni ich nieocenionej służby. 

Najlepsze newsy dnia:

  1.  Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News