Ojciec prezydenta Dudy poniósł dotkliwą porażkę. Nie dostał się do Senatu

Ojciec prezydenta Dudy poniósł dotkliwą porażkę. Nie dostał się do Senatu Źródło: .

Andrzej Duda może cieszyć się z wyników wyborów do Sejmu i Senatu, ponieważ PiS poradziło sobie bardzo dobrze, jednak jedna rzecz na pewno mogła nie przypaść mu do gustu. Chodzi o jego ojca, Jana, który poniósł sromotną klęskę.

Andrzej Duda musi przełknąć gorycz porażki, ponieważ jego ojciec nie wywalczył miejsca w Senacie. Jan Duda o mandat senatora walczył w okręgu nr 32 w Krakowie. Jego rywalem był kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jerzy Fedorowicz. Wyniki wyraźnie wskazują, że ojciec prezydenta Polski nie przekonał do siebie wyborców.

Andrzej Duda musi pocieszać ojca po porażce w wyborach

Warto przypomnieć, że podczas kampanii wyborczej Jan Duda wzbudził kontrowersje, które mogły zadecydować o jego końcowym, miernym wyniku. W całej Polsce szerokim echem odbiła się jego wypowiedź na temat zapłodnienia in vitro, które nazwał "eksperymentem medycznym", który wyraźnie stoi "w sprzeczności z konstytucją". Nieoficjalnie mówi się, że to właśnie ta wypowiedź podczas jednej z debat sprawiła, że głosy w jego okręgu wyborczym rozłożyły się tak, a nie inaczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyniki wyborów okazały się dla niego ciosem

W okręgu nr 32 Jan Duda otrzymał łącznie 79.608 głosów. Jego rywal, Jerzy Fedorowicz, zebrał aż 117.177 głosów wyborców, co pozwoliło mu wygrać z duża przewagą. 

- Wypada pogratulować mojemu konkurentowi. Złożyłem swoją ofertę, inna oferta wygrała. Nie żałuję, że uczestniczyłem w kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że coś wniosłem do publicznej debaty - stwierdził po ogłoszeniu wyników ojciec Andrzeja Dudy.

- Wydaje mi się, że rzeczy, o których mówiłem, to są bardzo ważne rzeczy. Jeździłem po Krakowie, zwiedziłem Hutę, spotykałem się z ludźmi. Odwiedziłem sporo kościołów. Sporo nowych rzeczy się dowiedziałem. Myślę, że wykorzystam je w samorządowej działalności - zakończył Jan Duda.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Barbary Kurdej-Szatan to cała mama. Jej najnowsze zdjęcie bije rekordy popularności
2. Kobieta zmuszała do stosunków płciowych psa. Są nagrania i zdjęcia

Przypomnijmy, że chociaż wydawało się, że PiS osiągnie większość w Senacie, ostatecznie okazało się, że to nie Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie większość mandatów. Z najnowszych danych wynika, że to opozycja zyska przewagę w Senacie, uzyskując 51 mandatów przy 49 mandatach PiS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jolanta Kwaśniewska przeszła samą siebie. Opadną wam szczęki
  2. PiS POKONANY. Opozycja zwycięża w Senacie
  3. W dniu wyborów Jackowski miał wyjątkowo przerażającą wizję. Widział, jak Kaczyński zanika, dokładnie opisał, co się z nim stanie
  4. Polacy mają ogromny problem z nalotem biedronek azjatyckich. Konsekwencje ich ugryzienia są straszne
  5. Słynna wróżka postawiła karty na przyszłość Polski po wyborach. Jej przepowiednie budzą niepokój, już niedługo ma wybuchnąć ogromny skandal

źródło: WP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News