Wojskowi zaczęli rzucać petardami i słoikami z moczem. Wszystko przez Andrzeja Dudę

Wojskowi zaczęli rzucać petardami i słoikami z moczem. Wszystko przez Andrzeja Dudę Źródło: Instagram/prezydent_PL

Andrzej Duda według nieoficjalnych doniesień, miał doprowadzić wojskowych do wściekłości. Doszło do zamieszek na kampusie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Andrzej Duda miał po raz pierwszy w historii nie podpisać patentów oficerskich. Takie doniesienia przeszły wśród rozwścieczonych studentów Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Puściły im nerwy, doszło do zamieszek na kampusie - paliły się ogniska i latały słoiki z moczem.

Według pogłosek na uczelni, Andrzej Duda miał być odpowiedzialny za brak patentów oficerskich

Dzień przed wręczeniem patentów oficerskich na wrocławskim AWL doszło do skandalu. Na miejsce przyjechały rodziny przyszłych oficerów, ale nie wpuszczono ich na teren uczelni. Jakby tego było mało - nie podano oficjalnie, czy promocja w ogóle się odbędzie. Wśród studentów rozeszły się pogłoski, że prezydent RP po raz pierwszy w historii odmówił podpisania patentów oficerskich.

Na terenie kampusu uczelni działy się prawdziwie dantejskie sceny. Z okien leciały słoiki z moczem, płonęły ogniska, rzucano petardami. Władze uczelni próbowały wyciszyć sprawę - nawet jak ktoś oberwał słoikiem w głowę, to nie wzywali żandarmerii wojskowej. Bez skutku, skala wydarzeń była zbyt duża, żeby nic nie wyszło poza teren AWL.

Ostatecznie patenty dotarły, choć spóźnione. Podany "półoficjalny" powód

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Patenty dotarły, a następnego dnia odbyła się także uroczystość ich wręczenia. Jednak niesmak pozostał - podano także półoficjalną wersję opóźnień. Według niej pojawiły się problemy z transportem dokumentów. Dziennikarze Onetu spróbowali dowiedzieć się więcej w tej sprawie i udało im się ustalić, że patenty zostały przetrzymane w kancelarii premiera. Aby sprawa ruszyła, trzeba było sprowadzić na miejsce ministra obrony Mariusza Błaszczaka, dlatego też dokumenty przyjechały do Wrocławia z opóźnieniem.

Dzisiaj grzeje 1. 2-letni chłopiec chciał założyć sukienkę na ślub. Reakcja jego matki wprawia w osłupienie
2. Dowód osobisty. Nowe rozwiązanie nie pozwoli Ci zapomnieć o konieczności jego wymiany

Studenci AWL Wrocław w ostatnim czasie mają wiele powodów do narzekań. Jak wynika z ich anonimowych donosów, od zmian wprowadzonych w trakcie kadencji Antoniego Macierewicza w MON, w akademii znacznie spadł poziom kształcenia. Studenci twierdzą, że na uczelni panuje ogromny bałagan oraz "kolesiostwo".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Będziecie płakać! 5-latek zmarł na straszliwy nowotwór. Jego ostatnie życzenie złamie wam serce
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Motocyklista nie mógł przewidzieć tego, co się stało. Dwie ofiary śmiertelne tragicznego wypadku
  4. Wiemy ile rządowym samolotem latała Beata Szydło będąc premierem. KPRM ujawnia całą listę
  5. Tysiące Polaków mogą nieświadomie stracić zasiłki! Wszystko przez reformę wprowadzoną przez Morawieckiego

Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News